Lehet belőle gond?

Figyelt kérdés

A sztori az h ,megvettem' egy autót de visszamondtam! 2 napig volt a nevemen, és az én nevemen honosították!

A másik h aláírtam egy papírt h a nevemben eljárhat az okmányirodában azzal simán visszaélhet! De ezt ha jól tudom mindenhol így csinálják! Igazából nem tartók tőle, mert egy normális autókereskedő üzlet volt!


2017. dec. 16. 06:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az egész kérdés nem kamu, akkor lehet. Az autó valószínűleg még most is a neveden van, minimum addig, amíg el nem adja másnak. Az adót valószínűleg te fogod kapni és az még csak a kisebb baj. Ha valaki szabalytalankodik, balesetet okoz vele, stb. az mind a te sarad.


Egyébként hogy lehet "lemondani" egy ilyen üzletet? Egy új adás-vételivel eladtad a kereskedőnek két nappal később?

2017. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha az okmányirodában is a nevedre írták az autót, akkor az, amit az első hozzászóló leírt, az teljesen igaz. Mindaddig, amíg az autó a neveden van, addig Te felelsz ezekért a dolgokért, és Te fizeted a gépjárműadót.


Van viszont egy nagyobb gond is. Ha ez egy olyan külföldről behozott gépjármű, amely még Magyarországon nem volt forgalomba helyezve, és az elsőnek a Te nevedre történik, akkor a regisztrációs adónak is Te leszel az adóalanya, függetlenül attól, hogy a regisztrációs adóigazgatási eljárás kinek a nevére történt. (Vélhetően az is a Te nevedre). Továbbá ebben az esetben akkor is Te maradsz a regisztrációs adó alanya, ha már rég nem a Te neveden lesz az autó. Ugyanis az adó alanya nem az, akinek éppen a nevén van a jármű, hanem az, akinek a nevére az első magyarországi forgalomba helyezés történik. Ez akkor jelenthet problémát, ha a NAV adóellenőrzést végez a járművel kapcsolatban, és esetleg adóhiányt, vagy egyéb hiányosságot tár fel. Persze ez nem törvényszerű hogy bekövetkezik, de benne van a pakliban. Sajnos ebben az esetben törvény szerint ez alól nem tudnál kibújni. (Regisztrációs adóról szóló 2003. évi CX. törvény 4.§ (1) bek. alapján)


Tehát igazából akkor maradhatsz nyugodt, ha az okmányirodában egy percig sem helyezték a nevedre a járművet. Egyébként az amit fentebb írtam, végig fog kísérni, míg a regisztrációs adó el nem évül.

2017. dec. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, röviden csak annyit h meggondoltam magam! Így irtunk egy adás-vételit, amivel ,megvették' az autót!

,Ha valaki szabalytalankodik, balesetet okoz vele, stb. az mind a te sarad. ' De h ha már nem az én nevemen van, megvette már más! Néztem regisztrációs adót, röpke 80.000.- ft, ez akkor nekem kell majd kifizetnem? Regisztrációs adó kérdéssel az okmányirodába tudok menni?

2017. dec. 17. 06:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van egy adás-vételid, amin eladtad (az idezőjeleket továbbra sem értem, most akkor eladtad vagy nem?), akkor a későbbi gondoktól védve vagy. A reg.adó és a súlyadó erre az évre viszont a tiéd, ezzel az okmányiroda nem fog kezdeni semmit, max a kereskedő fizeti ki, ha tényleg korrekt. Az okmányirodába viszont menj be és mutasd be a szerződést (és legyen egy példányod, amit érkeztettek), mert az eladást is be kell jelenteni.
2017. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!