Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Bajom lehet-e belőle ha...

Bajom lehet-e belőle ha eladtam egy forgalomból kivont autót (donornak) egy nem túl bizalomgerjesztő személynek, és ő nem íratja át azt?

Figyelt kérdés

A vevő eléggé gyanús, bánom az eladást mert:

Az adásvételin a vevő egy jelen sem lévő idegen, aki a vevőnek aláírta előre az adásvételit és az ő adatait (amit megmutattak), a jelen lévő vevő még tanúnak sem írta alá (én hülye hagytam), s én kerítettem mindkét tanút, majd a szerződésben nem rögzítettük a vételárat, hanem ki lett húzva a rész (mintha ingyen adtam volna). Csak az a célom hogy lekerüljön a nevemről majd az autó



2018. jan. 6. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet bajod belőle. Biztos megérte azt a pár tízezer forintot. :-)
2018. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te is olyan sikeres üzletember lehetsz, mint aki a 19-es asztalnál ült a filmben!
2018. jan. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Semmiféle üzletember nem vagyok, csupán sürgősen eladtam egy autót, s félek hogy nem fogadják el ezt a hivatalnál.

Viszont el nem tudom képzelni mi illegálisat tudnak tenni egy forgalomból kivont kocsival. Vagy ilyenkor feljelentést kéne tenni?

2018. jan. 7. 17:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy mit tudnak tenni???

Hát beülnek, és közlekednek vele. Vagy bankot rabolnak, vagy ilyesmi. Érted már?


Vidd be az adásvételidet egy okmányirodába, és imádkozz, hogy bevegyék. Ha aláírják, hogy lejelentetted, akkor szerencséd van.

Ha fiktív a személy, akkor lehet, már ott kibukik a dolog. De még mindig jobban jársz, mintha a TEK ébresztene egy hajnalban, mert rendszám alapján te vagy az elkövető...

2018. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És kit jelentenél fel, miért?

El tudom képzelni, ahogy bemész a rendőrségre, és előadod:

"Jó napot kívánok! Eladtam az autómat egy fiktív személynek, aki jelen sem volt, de aláírtam, hogy ő vette meg a kocsimat, meg a két tanúm is tanúsította. Aztán elvitték, és rájöttem, hogy ez így nem biztos, hogy jó. Mit gondolnak biztos urak? Jelentsek fel valakit?


(amúgy trélerrel vitték, vagy lábon ment a kocsi?)

2018. jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Abból a részből hogy "forgalomból kivonva", egész pontosan mi nem érthető?

A kocsi rendszáma és forgalmija az önkormányzatnál régen le van adva mert bevonták, legfeljebb a motort és az alvázszámot azonosíthatják, viszont ma a hivatal

szerencsére elfogadta a bejelentést, és a kocsi nincs a nevemen, ezért talán megúsztam minden kellemetlenséget.

Köszi a válaszokat!

2018. jan. 8. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!