Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Friss jogsis vagyok, és...

Friss jogsis vagyok, és befizettem a biztosításomat az első negyedévet, de nem postán hanem online OTP-Smart Bankból, de akkor viszont, hogy tudom berakni a forgalmiba hogy be van fizetve vagy ezert nem fognak megbüntetni?

Figyelt kérdés

#Kötelezőbizotsitás
2018. jan. 14. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kapsz a biztosítótól emailben egy befizetést igazoló papírt, vagy ha nem akkor az átutalásról szóló visszaigazolást kell kinyomtatnod.

Nekem az előző biztosító nem küldött papírt, a mostani viszont igen.

2018. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem a zöld papírt elfogadták ami postán szokott jönni.
2018. jan. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr/NKH ellenőr le tudja kérdezni az adatbázisból a jármű biztosítási adatait. Ha rákérdez, akkor elmondod, hogy még nem kaptad meg a biztosítótól.
2018. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2013. július 1. óta nem szükséges, hogy a gépjármű vezetője műszaki vizsgán, vagy közúti ellenőrzéskor igazolja, hogy van érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítása.


„45. § (1) A forgalmi engedélybe történő üzembentartói adat bejegyzése és a gépjármű időszakos vizsgálata során, továbbá a közúti forgalomban résztvevő jármű ellenőrzésekor a biztosítási fedezet fennállását az ellenőrzésre jogosult hatóság elektronikus úton, közvetlen lekérdezéssel, a kötvénynyilvántartó szervvel számítógépes kommunikációs kapcsolat segítségével ellenőrzi.” ← 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról. Ez a bekezdés 2013. VII. 1-től hatályos.


A törvény hatályos, teljes szövege elolvasható, például itt: [link]

2018. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem érdekli a rendőrt a biztosításod, látja ő azt a rendszerből, csak a magyarnak a sárga csekk a mindene, mert őszerinte csak azzal lehet bizonyítani hogy befizetted. Én már 2 éve, mióta megvan az autó online fizetem, nincs róla semmi bizonylat az autóban, a "zöldkártya" vagy mi a neve benn van de az is csak a külföldi utazások miatt, senkit nem érdekel.
2018. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#2: a zöld papír nem jön csak úgy magától, kérni kell.

#3 tökéletesen leírta, akit érdekel majd lekérdezi, nem kell már semmilyen igazolást magadnál tartani.

2018. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ! :)
2018. jan. 14. 15:36
 8/10 anonim ***** válasza:
A zöld papír magától jön miután befizettem az adott időszakra vonatkozó részletet. Sosem kértem. Küldik.
2018. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: ezt hívják úgy, hogy "rendszeres zöldkártya rendelés" és egyszer kellett jelezni, hogy kéred. Lehet, hogy észre sem vetted, de automatikusan minek küldené a biztosító, ha nincs rá szükséged.
2018. jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9 nincs igazad, ez biztosítófüggő.

Céges kocsikra több biztosítónál van KGFB, és valamelyik automatikusan küldi, van, amelyik csak ha kérjük. De adott biztosító mindegyik kocsira küldi, másik meg egyikre sem. Ha váltunk, akkor is.

SZóval nem gépjármű függő, vagy üzembentartó függő, hanem biztosító függő.

2018. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!