Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egyedileg épített/átépített...

Egyedileg épített/átépített elektromos személyautót, milyen feltételekkel lehet forgalomba helyeztetni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt azokra a dolgokra, amik a műszaki vizsgán felül szükségesek lehetnek.
2018. márc. 18. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy járműépítő mérnök, akkor leginkább sehogy. Terveket kell készíteni, egyedi építésként engedélyeztetni, stb. Ennek mindnek költségei vannak, így a végén olcsóbb lesz venni egy rendes elektromos autót.
2018. márc. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még ennek az egyszerűbb módja is költséges:

Valami meglévő, faékegyszerű, régi, olcsó benzinmotoros autóból kidobni a motort, tankot, és ebbe építeni elektromos hajtást. 1-es Swift, Citroen Kacsa, ilyesmikbe.

A végén lesz egy mopedautóknál alig gyorsabb, 100 km körüli hatótávú valamid, ami városi bevásárlókocsinak tényleg alkalmas, és elmondhatod, hogy te építetted.


Papírok, tervezés, tervek elbíráltatása, építési engedély. A papírmunka költsége kb. kétszer annyi lesz, mint az átalakításé (az sem kevés). Egy tetszőleges, első generációs elektromos autó, félig elhasznált akkupakkal (még kb. garantált 100 000 km van benne) sokkal olcsóbban kijön, és teljesen mai autó jellegű lesz, nem lesz benne "fapados rom" érzésed.

2018. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sejtettem, meg mostmár látom nagyjából, hogy ezt így nem lesz egyszerű a közeljövőben megoldani.

Különben én arra gondoltam igen, hogy egy meglévő faék autóban cserélni a rendszert, de akkor maximum gokart szinten lehetne, és csak zárt pályán használni...

Álom marad egyelőre, remélem az idővel fejlődik, változik minden.

2018. márc. 21. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!