Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Családon belül, hogyan megy a...

Családon belül, hogyan megy a gépjármű átírás?

Figyelt kérdés
Tiszta sor igazából a nagy része... Nagyapám egyenesági rokon ezért alap esetben, csak az új forgalmit és az új törzskönyvet kéne kifizetnem. A problémám ott kezdődik, hogy nem vér szerinti rokon. Egy biztosítási oldalon az tanácsolták nekem, hogy kössünk két ajándékozási szerződést, egyet a Nagyapám és Nagyanyám között, egyet Nagyanyám és Én köztem, majd utána menjünk a nevemre átíratni, így nem kell kifizetnem az eredetvizsgálatot, meg a vagyonszerzési illetéket. A kérdésem igazából az lenne, hogy lehet-e így, egy köztes személlyel ezt megoldani, van aki már csinálta így, működött ez neki?

#átírás #gépjármű átírás #egyenesági rokon #családon belüli átírás #vér szerinti rokon
2018. máj. 22. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
A mamád szépen magára íratja és utána neked ajándékozza,ennyi. Én anyukámnak adtam aki meg bátyámnak tovább (ugye testvér nem egyenesági)
2018. máj. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Anyukádra írattad? Tehát 2 szer fizettétek ki a 12 ezret (törzskönyv, forgalmi)? Vagy csak ajándékozva lett anyudra és onan a tesódra, ahogy én írtam?
2018. máj. 23. 07:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak mert úgy fogalmaztál, hogy "írasd a nagymamádra", de az nem jó ha "íratni kell", csak ha ajándékozom majd ő egyből rám és ezért csak rám kell majd íratni... (nem a 12 ezer miatt hanem a biztosítás miatt) köszi amúgy a gyors választ!
2018. máj. 23. 07:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Még jó,hogy írtál,így kipihenten neki futok még egyszer és javítom is :)

Szóval papád mamádnak ajándékozza és azzal a lendülettel már egyből ajándékozza mamád neked, biztosítás a te nevedre. Átírásnál kell a nagyszüleid házassági anyakönyvi kivonata + a te anyakönyvid + apukádé vagy anyukádé attól függően,hogy melyiknek az anyukája a mamád.

2018. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. máj. 23. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!