Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért jó az a kötelező biztosí...

Miért jó az a kötelező biztosítónak, ha totálkárossá minősít egy használható, alig sérült autót? Ez nem csalás?

Figyelt kérdés

Egy ilyen esetet ír le a linkelt cikk. Máshol is hallottam, hogy ezt a megoldást preferálják a biztosítók. (Mellesleg az én kocsim is nagyjából így néz ki oldalról, sőt még sérültebb, de 10 éve nem csináltattam meg, és hibátlanul megy.)


[link]



2018. máj. 23. 07:57
 1/2 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A biztosító nem Bélánál occsóba szerelést számol, hanem gyári alkatrészekkel szakműhelyben. Arra a Yarisra kell egy ajtó, lökös, sárvédő csere, küszöbcsere, felni, és még egy jó drága fényezés is.

Totálkár esetén kevesebbet fizet mint az autó értéke, így jönnek ki jobban anyagilag.

2018. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha az autó korának és felszereltségének megfelelő piaci érték felét meghaladja a javítás költsége, akkor a biztosító gazdasági totálkárra veszi.
2018. máj. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!