Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam az autóm majd az új...

Eladtam az autóm majd az új tulaj 3 hónap múlva felhív, hogy meghalt a vezérlés és ennek a költsége engem terhel. Ilyen van?

Figyelt kérdés
3 hónapja eladtam az autómat. A vásárláskor 1000%-ban együttműködő voltam átadtam az összes általam elvégzett szerelésről a dokumentumokat, elmondtam mindent az autóról. Majd vásárlás után 3 hónappal közli hogy meghalt a vezérlés az autóban és ez rejtett hiba. Neki 6 hónap vásárlási garanciája van az autóra így nekem kell kifizetni a motorcserét. Ilyenkor mi a teendő? Tényleg van ilyen? Nem kereskedő vagyok hanem magánszemély :)

2018. júl. 2. 08:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele.

Új autó vásárlásnál alap lenne, hogy cseréli a vezérlést.

Semmilyen felelősség nem terhel téged.


Egyébként meg simán lehet, hogy ő cseszte szét szándékosan, azért hogy te fizesd neki a motorcserét.

2018. júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy kell, ha átíratta a nevére akkor az övé! Én úgy tudom, hogy az adásvételibe azt írod alá, hogy a rejtett hibákért az eladó nem vállal felelősséget!
2018. júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

van ilyen, de ez nem rejtett hiba


egyszerűen küld el a fenébe, keressen más balekot

2018. júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 dirtboy ***** válasza:
100%

mért lenne neki 6 hónap garanciája?

nézd meg mit írtál alá.

2018. júl. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Tudom! Én azt mondtam, hogy nem vállal ő semmi garanciát!
2018. júl. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Én is erre számítottam, de így végképp megnyugodtam.


Üdv

2018. júl. 2. 09:28
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, udvariasan küldd el a fenébe.
2018. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Próbáltam , de most pereskedni akar. :)

Kíváncsi leszek ennek tudatában bárki is komolyan veszi-e!?

2018. júl. 2. 09:35
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Használt autó vásárlása után az új tulajdonosnak feladata lenne az is, hogy lecseréltesse a vezérmű szíjat, olajat - azért, mert nem tudhatja, mikor voltak cserélve, és a csere periódust csak úgy tudja számon tartani, ha van egy pontos kiindulási pont hozzá.

A vezérmű szíj csere-periódusa több év, de nem lehet arra hagyatkozni, hogy cserélte azt az eladó.

2018. júl. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

Vettünk magánszemélytől egy autót, próbaúton minden szép és jó, eladó szerint is teljesen tökéletes. Haza úton 60 km után (még 180km lett volna hátra) check lámpa elkezd világítani és kiírja abgassystem defekt, az erő elmegy az autóból. Az eladó szépen kifizette a javítást.

Közbe eladtuk a másik autómat, aminek kizárólag esztétikai hibái voltak miután folyamatosan szerelőhöz hordtam mert amiket nem kellett én azt is szép apránként cseréltettem rajta. A próbakör alatt a csávó úgy közlekedett,hogy a következő szerepel az adásvételibe :megtekintette,kipróbálta, garancia nincs rá. Szegény autónak nem sok időt jósolok,ha a továbbiakba is így használja.

2018. júl. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!