Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam az autóm majd az új...

Eladtam az autóm majd az új tulaj 3 hónap múlva felhív, hogy meghalt a vezérlés és ennek a költsége engem terhel. Ilyen van?

Figyelt kérdés
3 hónapja eladtam az autómat. A vásárláskor 1000%-ban együttműködő voltam átadtam az összes általam elvégzett szerelésről a dokumentumokat, elmondtam mindent az autóról. Majd vásárlás után 3 hónappal közli hogy meghalt a vezérlés az autóban és ez rejtett hiba. Neki 6 hónap vásárlási garanciája van az autóra így nekem kell kifizetni a motorcserét. Ilyenkor mi a teendő? Tényleg van ilyen? Nem kereskedő vagyok hanem magánszemély :)

2018. júl. 2. 08:49
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Arról ne is beszéljünk ,hogy egy 15 éves autóról van szó.
2018. júl. 2. 13:55
 22/27 anonim ***** válasza:

Mit? 15 éves autó?


Akkor meg főleg illett volna neki odafigyelni az efféle dolgokra, mint például a vezérlés csere. És nem CSAK a vezérműszíj, hanem a feszítőgörgők és a vízpumpa is ha nagyon muszáj. Már úgy értem, hogy ha vezérléssel van meghajtva a vízpumpa. De egyébként is lehet. Ezeknek majdcsak egy idő a kihordása. Annak nincs értelme, nem cserélek vízpumpát, mert utána meg lehet hogy az szorul meg, és ugyanúgy elszakítja a frissen cserélt vezérműszíjat. Ezek elég költséges dolgok, de ezt tudomásul kell venni hogy ez ezzel jár. Ilyen a használt autó, ennyit vásárláskor rá kell szánni.


Én még akkor is kicserélném a vezérlést, ha az eladó állítaná, hogy nemrég cserélte. Az a biztos, amit tudom hogy én csináltattam meg.


Ezek alap dolgok.

2018. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Sajnos hülyeség ellen nincs orvosság! Gondolom valakitől hallotta ezeket (másik agytröszt) amiket állít és rajtam karja leverni.


Köszönöm a hozzászólásokat. Sokat segítettetek :)

2018. júl. 2. 15:42
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ipse nincs képben.

6hónap...


Az a 6 hónap kereskedőtől vett autónál, a kereskedőnél van a bizonyítás kényszere, hogy nem jelentkezett nála az adott hiba.

Dehogyis garancia magánszemélyek esetén.

Ezt valamelyik Okos Pistával megtárgyalták a helyi csehóban, 5 kőbányai után.


Megnézném azt a bírót, aki egy 15 éves autónál a vevőnek ad igazat.

2018. júl. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Menjen a sohivatalba. Nem kotelezo tobb honap garanciat vallalni. Az autot a megtekintett allapotban vette at ha azota ment vele 500 ezer kilometert es baja lesz a te hibad? Na nehogy mar.
2018. júl. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 veterán vas ***** válasza:

15 éves autónál 6 havi garancia? Milyen bolygón él ez a fazon? Semmit ne társalogj és ne magyarázkodj! Mond hogy nem érdekel. Az ilyen alakok ha észreveszik hogy meginogtál és bizonytalan vagy, akkor minden szóba belekötnek, és újabbnál újabb érveket, trükköket szednek elő. Ha újra keresne, jelezd, hogy rögzíted a hívásokat, és zaklatásért följelented.

Ha nem hagyja abba, akkor tedd is meg!

2018. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Mióta jelezte felém ,hogy kideríti jogi úton hogy tudja behajtani rajtam a pénzt azóta nem jelentkezett. Lehet felvilágosították... 😊
2018. júl. 5. 20:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!