Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ideiglenes "jogsival" el...

Ideiglenes "jogsival" el tudom hagyni az országot?

Figyelt kérdés
Lassan le fog járni a jogositványom én jelneleg romániában élek, de magyarországon van lerakva a jogsi. Oda kellene visszamenjek és cseréljem de hallotam olyan infót ha beadom ott a jogsit akkor az ideiglesen papírt amit adnak azzal nem tudom elhagyni az országot HA esetleg kérik a határon a jogsim. Csak hogy én nem tudok ott űlni tehát el kell jöjjek.8 napot kellene várni rá amíg kihozzád de felhatalmazással át veszik ismerőseim. Valamit megoldás erre? Vagy hogy elfogadják-e az ideiglenes papírt a határnál?

2018. júl. 2. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ideiglenes jogsit külföldön nem kötelesek elfogadni.

A román közlekedési hatóságnál érdeklődj, hogy elfogadják-e.

2018. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Tehát ha itt elfogadják az ott kiállított ideiglenes papírt akkor bátran közlekedhetek itt amíg a jogsi meg nem érkezik?
2018. júl. 2. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értem, Romániából kapnád az ideiglenes jogsit, az úgynevezett "dovádát"? Mert ha igen, az tuti hogy csak Romániában érvényes, írja is rajta.
2018. júl. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jelenleg Erdélyben élek, magyar jogsival, Békéscsabára kell mennem meghosszabítani, ha ott kapok egy igazolást akkor ezzel átjöhetek-e a határon ez lenne valójában a kérdés :)
2018. júl. 3. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!