Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy külföldről behozott autó...

Egy külföldről behozott autó honosítására mennyi idő van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy ha vásárolok itthon egy német okmányokkal rendelkező autót akkor az átiratásr és a fprgalomba helyezésre mennyi idő áll rendelkezésre?

Előzmény találtam egy autót ami most eladó és nagyon tetszik de forgalomba csak kb fél év múlva szeretném helyezni van erre lehetőség? Köszönöm a válaszokat



2018. júl. 14. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Korlátlan.

Én most helyeztem forgalomba kettöt, kb fél évet állt mindegyik.

2018. júl. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs rá határidő.


Viszont arra figyelj, hogy ha a honosítást a közlekedési hatóságnál megcsinálod, akkor az ott kapott jármű műszaki adatlap csak 6 hónapig érvényes, vagyis a honosítástól számított 6 hónapon belül kell eljutnod még a NAV-hoz illetve az okmányirodába.


Ha javasolhatom, az eredetvizsgát még a NAV előtt csináltasd meg, ugyanis nagyon sok esetben az eredetvizsgán derül ki, hogy a jármű műszaki adatlapont el lehet írva a motorszám. Ha a NAV a hibás adatlapon lévő motorszámot rögzíti a rendszerbe, akkor annak a módosítása nem azonnal történik, hanem több napot is igénybe vehet, mivel ez az eljárás már kérelemre induló utólagos eljárásnak minősül. Nagyon sokan járnak így, és ilyenkor már kellemetlen a több napos várakozás.

2018. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!