Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Melyik adásvételi szerződést...

Melyik adásvételi szerződést fogadja el jelenleg az okmányiroda, ha használt autót szeretnék átíratni?

Figyelt kérdés

Kettőt találtam:


[link]


www.kormanyhivatal.hu/download/f/7a/a0000/gepjarmu_adasveteli_szerzodes.doc


Melyik jó a kettő közül?


2018. júl. 18. 01:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom megnyitni, mert a gépen nincs hozzá szoftver, de ha formai követelményeknek megfelel, akkor kézzel írt szerződés is jó.
2018. júl. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én inkább egy bármelyik nyomtatványboltban (de szerintem a Tesco-ban stb is van az irodaszerek között) vennék 4 példányos, indigósat.
2018. júl. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy az nem teljes bizonyító erejű magánokirat, márpedig az okmányiroda csak ezt fogadja el. Egyébként, ha lehet, tartózkodnék az indigós megoldástól, inkább kitöltöm négy példányban, csak rendesen látszódjon rajta minden.
2018. júl. 18. 10:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Teljesen megfelel a boltban veheto indigos. Olyan nincs hogy azt nem fogadja el, max ha nem latszanak az adatok.
2018. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Legbiztosabb, ha okmányirodából, kormányablakból hozol. Általában ki van térve az ügyféltérben, de ha netán nem, akkor az őrtől kérhető, illetve megmondja, hol van.

Ha nincs ügyfélkapu regisztrációd, akkor egyúttal az időpontfoglalást is elintézheted.

Ha a leendő vevő vagy, és nem bankkártyával fizetsz, akkor csekket is kérhetsz; azt előre kell postán befizetni, az ügyintézés előtt.

2018. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Boltban kapható indigóssal írattam át a kocsimat egy éve, semmi gond nem volt vele.

Teljesen logikus egyébként, hogy a kereskedelmi forgalomban kaphatót nem fogadják el, a netről innen-onnan letöltöttet meg igen...

2018. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A vagyonszerzésit és az új forgalmit, valamint törzskönyvet nem tudom helyben, készpénzben fizetni?
2018. júl. 18. 18:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Megnézheted, hogy ott, ahol ügyet intéznél, mi a helyzet? És, ha módod van, választhatsz kedvezőbbet.


Sok helyen nem lehet készpénzzel fizetni, csak bankkártyával.

Például:

Miskoc I-es kormányablak: [link]

Bóly kormányablaknál postakereső van a befizetéshez: [link]

Pécsett a belvárosi kormányablaknál megadják a legközelebbi postát: [link]

De,

Szegeden van postai kirendeltség is: [link]

Győr I-es kormányablakban is van épületen belüli posta is, és helyi bevételező hely is: [link]

Ezeknél a nyitvatartásra kell figyelni, a postai kirendeltségek nincsenek nyitva a kormányablak teljes ügyfélfogadási ideje alatt.

2018. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De igen, sőt ott helyben kell fizetni mindent

Bankkártyával is tudod fizetni, nem csak KP

2018. júl. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt, közben eszembe jutott, hogy ha postán is fizetem, akkor is maximum 1 óra késés lehetséges, hiszen a csekket rögtön be tudom mutatni után. De úgy emlékszem, hogy van is egy posta az okmányirodában.
2018. júl. 19. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!