Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Felmondható-e az adásvételi...

Felmondható-e az adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés

Kereskedőtől való (használt)autó vásárlása után vissza-e léphetek a dologtól ha az átiratási folyamat során valami nem passzolna??

Az autón volt kilóméter óra csere illetve a motorkód olvashatatlan (ezek mind le vannak hivatalosan papírozva).

Tudom, így utólag nagy hülyeséget csináltam.

Szóval meg lehet egyezni a kereskedővel, van-e jogom visszakérni a pénzemet vagy marad a rendőrségi/peres út??



2016. jún. 6. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Most mondtad, hogy minden le van papírozva, akkor mégis mit akarnál a rendőrségtől?!


Ha van érvényes adás-vételi szerződésed akkor csak közös megegyezés alapján lehet visszalépni. Ha már kifizetted akkor ebbe a nepper nem fog belemenni, örül, hogy az ilyen egyértelműen sáros / lopott / több roncsból összeberhelt szeméttől megszabadult.


Ha még csak foglalóztad akkor fogja engedni, hogy visszalépj de köszönj el a foglalótól.

2016. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha olvashatatlan a motorkód, akkor honnan van eredetiségvizsgája?
2016. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
kap AF-es motorkódot
2016. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
AF-es motorkódos autót sosem vásárolunk, hiába olcsóbb..
2016. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Perelni sem lesz olcsóbb.
2016. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg a leírás alapján nincs is miért. Ha minden jogszerű akkor mi az átverés?
2016. jún. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi nem passzol, ha minden le van papírozva hivatalosan?

Miért akarsz most pontosan visszalépni?

2016. jún. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Voltam eredetiség vizsgán, valahol meg sem lepődtem.. nem ment át. A motoron olvashatatlan a motorszám vizsgáztató szerint le lett reszelve nem természetes elhasználódás, plusz még a legjobb, hogy az alvázszám sem stimmel. Hívtam a kereskedőt, természetesen először fel volt háborodva, hogy ő erröl nem tud semmit. A pénzt természetesen nem akarja vissza adni. Pár perc múlva meg olyannal hívott, hogy visszaveszi de csak ha viszek tőle másikat, mondom erről szó sem lehet. Most várok holnapig ha netán meggondolná magát ( kevés esélyt látok rá), ha nem akkor okmányiroda, rendőrség aztán meglátjuk, hogy mi lesz.
2016. jún. 7. 13:23
 9/11 anonim ***** válasza:

"ezek mind le vannak hivatalosan papírozva"


Na most akkor le van hivatalosan papírozva vagy nincs?!


Ha nincs (tehát nincs AF-es motorkódja) és az alvázszám sem stimmel akkor csak a polgári per marad (természetesen ha nem xarik be tőled a kereskedő).


Én erőltetném a kereskedővel a megoldást, mert ő le fogja dobni a felelősséget, a rendőrség ne adj isten el fogja kobozni (tőled) az autót ha kiderül, hogy sáros és évekig pereskedhetsz a kereskedővel, elítélni meg úgy sem fogják (meg ettől te nem leszel előrébb).

2016. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Eső után köpönyeg, de az eredetvizsga megelőzi az adásvételi szerződés megkötését...
2016. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!