Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a jogosítványomban szemüveg...

Ha a jogosítványomban szemüveges kép van, de már nem szemüveget használok, hanem kontakt lencsét, akkor megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
2018. júl. 30. 16:50
 1/8 anonim válasza:
29%
A kép mindegy, a rendőr akkor fog megbüntetni, ha kontaktlencsében vezetsz, miközben a jogosítványod csak a szemüveges vezetést engedélyezi.
2018. júl. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Attól függ a jogsiban milyen kód van. Ha szemüveg, akkor szemüveg kell. A kontaktlencse msá kóddal szerepel.
2018. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Nézd meg, hogy milyen kód van a jogosítvány hátulján a 12. rovatban. (az alján)


- 01. 01. Szemüveg

- 01. 02. Kontaktlencse/kontaktlencsék

- 01. 06. Szemüveg vagy kontaktlencse


Ettől függ, hogy mivel vezethetsz.

2018. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. júl. 30. 21:53
 5/8 anonim válasza:
38%
Arra figyelj, hogyha a jogsiban a szemuveg/lencse szerepel, vagy a lencse, akkor kell mindenbol csere
2018. aug. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem kontaktlencsém van amikor adta az orvos az igazolást azt mondta nem írja bele hogy lencsével vezethetek csak mert a rendőr úgysem látja hogy van-e vagy nincs lencsém! Ennyit a szabálykövetésről! Ha szemüveg van beleírva akkor szerintem a legtöbb rendőr nem fog belekötni viszont ha olyan kedve van akkor beleköt! Hozzáteszem eddig csak normális rendőr igazoltatott és nem köteledtek semmivel! Viszont hozzáteszem minden papírom és kötelező tartozékom rendben van! Valamint az autó állapotára is figyelek! Ha látják rajtad hogy normálisan viselkedsz akkor meg lehet beszélni az ilyen dolgokat! Ha meg nagyon aggódsz a büntetés miatt akkor menj be a rendőrségre és érdeklődj!
2018. aug. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 JimDaPro válasza:
1 éve van jogsim szemüveges vagyok és az is lett rá írva a jogsimra h szemüveggel vezethetek ettől függetlenül mindig kontaklencsében vezetek mert az kényelmesebb de akárhova megyek kocsival ott van a szemüvegem és a kontaklencse tartóm is nálam ha a rendőr akadékoskodna szóval nyugodtan vezethetsz lencsében is nem szoktak ebbe bele kötni ( főleg h a lencse közelebb van a szemhez és még jobban is lát vele az ember)
2018. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 deakzoltan791211 válasza:
sziasztok. nekem is szemüveggel lehet csak vezetnem,de az okmányirodában,a jogsi cserekor meg szemüveg nélkül csinálta a fotót az ügyintéző. kérdeztem töle,hogy ez nem probléma,mert a papiron ott van hogy szemüvegben vezethetek. azt mondta,hogy nem! és párszor közuti ellenörzéskor eddig nem volt probléma!!
2018. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!