Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladásnál a kipróbálást...

Eladásnál a kipróbálást szokták papírozni? Ha kárt tesz a vevőjelölt?

Figyelt kérdés

Nagyon kis értékű kocsit adok el, egy 21 éves Swiftet.

Jó állapotú, napi 60 km-t ingázom vele. Szóval amíg nem viszik el, addig is használom folyamatosan. Ami baja volt, mindig megcsináltattam, szóval nem lóg a bele, nincs szétrohadva.

De elgondolkoztam, hogy mi van, ha valaki kipróbálja, és valami tönkremegy, vagy tönkretesz? Vagy még rosszabb? Ha balesetet okoz??? És kiszáll, elsétál?

Előtte kérjek tőle papírokat? Vagy hogy szokták ezt? Írjunk kölcsönadásit arra a 10 percre? Tudom kicsi rá az esély, de akkor is.

Nem jön ki hülyén, hogy egy 200 ezer ft alatti kocsira ennyire elővigyázatos vagyok??

De nekem ez a használati eszközöm, amíg valaki nem írja alá az adásvételit. És addig a felelősség is engem terhel. Ő meg kocsikázik egy kört, kiszáll, aztán hazamegy.



2018. aug. 1. 12:06
 1/8 anonim válasza:
40%
Szia.Mi nem engedjük, hogy a "leendő" vevő próbálja ki, sőt mi sem ülünk a volán mögé mikor kocsit vásárolunk. Volt olyan eset, hogy a csávó úgy rángadtta a váltót mint a f..zt. akkor.mondta párom neki, higy ne haragudjon, de cseréljenek helyet, mert tönkre teszi az autót! Am vásárlásnál is jobb szerintem hogy nem.te vezeted, mert legalább látod, hogy a tulaj, hogy vezeti a kocsit.
2018. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én most külföldi kocsit tervezek venni, és én is szeretném kipróbálni, hisz sokat fogom vezetni, egyáltalán akarom-e sokat vezetni. Illetve hol fog a kuplung, fog-e rendesen a fék, ilyeneket azért jó érezni.

Én mondjuk kereskedésből fogom venni, nem tudom, ott máshogy működik-e.


De ez is egy szempont, hogy nem vezetheti.

2018. aug. 1. 12:22
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Próbakör csak a vételár letétele után.
2018. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Igen, ha kereskedőnél veszed, tuti fogja engedni, hogy vezesd az autót, hogy milyen feltételekkel, azt minden kereskedő eldöntheti.

Ha pedig Németországban veszed kereskedőtől, ott arra is van esély, hogy egyedül elmehetsz próbakörre, úgy, hogy nem is megy veled senki. Mindenféle feltétel és papír nélkül (jogosítványról kértek másolatot tőlem).

2018. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Itthon veszem majd kereskedőtől.


Ez is jó felvetés. Én elkérjem a jogsiját, hogy egyáltalán van-e neki? Hisz átengedem a volánt valakinek.

2018. aug. 1. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Nem értelek, most te veszel autót vagy tőled vesznek? Mert először írod, hogy kereskedésben fogod venni, aztán később már arról beszélsz, hogy elkérjed-e a jogsit?


De mindegy is, leírom hogyan szokott ez működni: Személyesen megnézi a vevő az autót, minden rendben van-e. Ezután valószínűleg kérdezni fogja, hogy egy próbaútra esetleg el lehetne-e vinni? Ilyenkor elkérheted a jogsiját (bár hivatalosan iratot csak rendőr kérheti el), de általában nem szokták, mert ha komoly az érdeklődő, akkor nyilván van neki. Én csak akkor kérném el, ha zűrös az alak. Aztán ha ez megvan, akkor beülsz mellé anyósülésbe és mondod neki, hogy merre menjen.


VAGY: Ha nem bízol meg benne, akkor te magad vezetsz és ő ül az anyósülésben, figyel. Ahhoz nem kell sofőrnek lenni, hogy alapvető hibákat kiszúrjon az ember menet közben.

2018. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6-os


El is ad, és utána venni fog egy másikat.

2018. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi 6-os.

Igen, ahogy a 7-es írja, most először eladom a régi kocsimat, utána veszem meg a másikat.


Megvolt a próbakör, nem volt semmi gond, és vasárnap jönnek el is viszik a kocsit.

Először én vezettem, aztán ő is akarta, pár utcányi távot vezetett.

2018. aug. 3. 09:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!