Át lehet íratni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy egy igazoltatás során elveszett az autó torzskonyve ezzel idáig nem is lenne baj, de holnap mennék át íratni az autót. Ilyenkor mit lehet tenni? A válaszokat előre is köszönöm

2018. aug. 22. 02:30
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell a törzskönyv az átíratáshoz, sőt mivel tulajdonos váltáskor új törzskönyv készül így nem is tanácsolják, hogy átíratás előtt valaki pótolja a hamarosan érvényét vesztő elveszett régi kártyát.
2018. aug. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem az első rosszul tudja, törzskönyv nélkül esélytelen az átírás. Pont a törzskonyv igazolja a tulajdonjogot. Ezért tartja magánál pl. hiteles autónál a finanszírozó a törzskönyvet, anélkül nem tudod eladni a kocsit, azaz elvonni a hitel fedezetét. Szóval irány az okmányiroda, be kell jelenteni az elveszett törzskönyvet, készül róla jegyzőkönyv és pár hétig körözni fogják az okmányt. Utána pótolják és mehet az átírás. Ha időben megjelenész az okmányirodában és elindítod az eljárást, akkor nem büntetnek meg hogy nem lesz időben átírva az autó.
2018. aug. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy az amit előttem lévő ír vagy van még olyan opció ,hogy adásvételibe beleírni,hogy elveszett majd az okmányirodába újragyártás helyett büntetőjogi felelősségünk tudatában és ezt írásba adjuk, és lemondunk az újragyártásáról,adásvételibe ilyenkor kell vevő adatot megadni. De az autó még nem átíratható,keresni kezdik,közlönybe pár napon belül megjelenik (pech ha 10 napig húzzák) majd 2 hét után lezárják a keresést és átíratható az autó. Az adásvételit ilyenkor kell megírni,mert a 15 nap az 15 nap!!!!.... vagy a tulaj újat csináltat ami neki ugyan az ő dolga,de 6000ft és ami a vevőt jobban érinti még + napok mire legyártják és megkapja az eladó aztán lehet átíratható. Olyan 1 hónappal illik számolni.
2018. aug. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem is értem, igazoltatás során hogy veszhet el. Minek van a kocsiban??? Én mindegyiket otthon tartom. A rendőrnek meg bőven elég a forgalmi is.


Az átíráshoz KELL a törzskönyv. Ha elveszett, az eladónak be kell jelentenie az okmányirodában, majd kőrözik, és kiállítanak egy újat. Ezzel lehet eladni a kocsit.

2018. aug. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Gratulálok a leminuszolóknak.

Íme:

"...felhívtuk az okmányirodák központi ügyfélszolgálatát és tőlük is megkaptuk az általunk is kiolvasott, kissé megdöbbentő választ. A törzskönyvet nem kell feltétlen pótolni, el lehet adni nélküle is az autót, mindössze rögzíteni kell a szerződésben, hogy az elveszett. Ilyenkor az okmányiroda elindítja a szükséges eljárást, ellenőrzi, hogy nem áll-e körözés alatt az autó, közzé téteti a Magyar Közlönyben annak sorszámát, s amennyiben minden rendben van, kiállíttatja az új tulajdonos nevére szóló újat...."

[link]

2018. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!