Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Honnan tudom letölteni a...

Honnan tudom letölteni a biztosítást igazoló papírt a kötelező biztosításhoz a K&H-nál?

Figyelt kérdés
K&H-nál kötöttem kötelezőt online fizetéses átutalással. Meg is történt, de csak egy igazoló e-mailt kaptam, hogy az átutalás megtörtént, köszönjük. Hogyan tudom én igazolni egy ellenőrzésnél ennek meglétét. Az allianznál, ha jól emlékszek, akkor az oldalán egy kötvényszám+rendszám beírásával küldtek egy szelvényt, amit kinyomtattam és csókolom. Ne ezt hogyan tudom lebonyolítani a K&H-nál?

2018. szept. 3. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mindig mindent online kötöttem , fizettem és kaptam is e-mailbe,hogy kinyomtassam. Most váltottam biztosítót és noha ott is ezt kértem és vártam is,de ennek ellenére postázták a papírt.
2018. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Épp ezért furcsálom, mert holnap jár le az előző és a K&H-tól semmit nem kaptam, hogy "Hé paraszt, itt az igazolós mehetsz utadra". Azon kívül, hogy köszönjük a fél havi fizetésed megkaptuk, azon kívül semmi, de gondolom ha igazoltatáson kérik, akkor itt ezzel nem fognak megelégedni :D
2018. szept. 3. 09:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Én évek óta a k&h nál vagyok, de mindig megküldték a igazolót, szerződést. Pdf-ben. Lehet a kéretlen levelek között van/volt.
2018. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Majatom ***** válasza:

Alapból rávágtam volna, hogy nem kell semmivel sem igazolni, mert a rendőr igazoltatáskor lekéri a nyilvántartásból.

De.

Kikerestem a jogszabályt, és van benne egy befejezetlen mondat, ami bizonytalanná teszi a dolgot.


2009. évi LXII. törvény


45. § (1)131 A forgalmi engedélybe történő üzembentartói adat bejegyzése és a gépjármű időszakos vizsgálata során, továbbá a közúti forgalomban részt vevő jármű ellenőrzésekor a biztosítási fedezet fennállását az ellenőrzésre jogosult hatóság elektronikus úton, közvetlen lekérdezéssel, a kötvénynyilvántartó szervvel számítógépes kommunikációs kapcsolat segítségével ellenőrzi. E hatósági eljárások során az ügyfél, illetve az ellenőrzés alá vont jogosult a felelősségbiztosítási szerződés fennállását az (1a) bekezdésben meghatározott igazolóeszközzel is bizonyítani.

(1a)132 A biztosítási fedezet fennállásának az ellenőrzésre jogosult hatóság – a 44. §-ban meghatározott, azonban az (1) bekezdésben nem említett – eljárása során történő tanúsítására a gépjárművek kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási fedezetének fennállását tanúsító igazolóeszközökre vonatkozó szabályokról szóló miniszteri rendeletben meghatározott igazolóeszköz szolgál.



A hiba ott van, hogy "igazolóeszközzel is bizonyítani.", de mit, szükséges, vagy csak lehetséges, mert nem mindegy.


Döntse el ki-ki a maga szájíze szerint, bár én az elmúlt tíz évben nem emlékszem olyan igazoltatásomra, amikor a rendőr kérte volna a biztosítás igazolását.

2018. szept. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen csak ellenőrzés közben kellhet, hanem kiküldetéses szerződéshez (térítéshez) és még kitudja... De köszönöm a válaszaitokat, sajnos nincs spamek között se sehol, marad a személyes bemenetel, úgysincs jobb dolgom mint órákat várni és beszélgetni a kedves banki alkalmazottakkal...
2018. szept. 3. 13:28
 6/6 anonim válasza:

A kh nem küld külön igazolást, max zöldkártyát, amivel belföldön és külfödön tudod igazolni, hogy biztosított vagy.

Ha valami "extrát" szeretnél akkor sajnos bekell telefonálnod, vagy emailt írni nekik és kiküldik neked az igazolást.

És egyébként kötéskor emailben kaptál egy pdf-es ajánlatot, nn azon van egy kis kivágható szelvény ami 60 napig igazolásnak minősül, de az alatt menni fog a zöld papírka is postán :)

2018. okt. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!