Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mikor köthetem újra a kötelező...

Mikor köthetem újra a kötelező biztosítást?

Figyelt kérdés

A régi kötelező gépjármű-felelősségbiztosításom lemondtam az évforduló előtt több, mint 30 nappal a szabályoknak megfelelően, mert a következő évre találtam egy olcsóbb biztosítót.

A felmondásról mikor kapok igazolást a régi biztosítómtól?

Az új biztosítást mikortól köthetem meg?



2018. aug. 13. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
A netrisk-en pl egyben intézheted az egészet. Sőt megadhatod a költségviselés kezdetét is
2018. aug. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az újat bármikor megkötheted. Kezdőnapnak az évforduló utáni napot kell megadni. (Természetesen, a bármikor az évfordulóig érvényes, hogy ne legyen kiesett nap.)


Ha érvényesen mondtad le, akkor kell(ett) igazolást kapnod a lemondásról.

- Ha szemékyesen mondtad le, akkor ott, helyben.

- Ha online mondtad le, akkor mindjárt, online kellett kapnod az igazolást.

- Ha postai levélben mondtad le, akkor majd kapod, levélben.

Az új megkötéséhez szükséges az előző lemondásának igazolása, illetve igazolás a bonus-malus besorolásról.

Vannak biztosítók, amelyek felhatalmazás alapján vállalják az előző helyen való lemondás intézését, a kártörténeti igazolás kikérését; de te már lemondtad.

2018. aug. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Évforduló: 09.30

A jelenlegit lemondtam a K&H-nál e-mail útján beszkennelt szabályos formátumban aláírva: 08.09 (több, mint 30 nappal az évforduló előtt) Felhívtam őket 08.16-án, hogy megkapták-e a felmondásom és az szabályos-e, tehát elfogadják-e. Azt mondták, hogy elfogadják és jelenleg feldolgozás alatt van. Kérdeztem, hogy erről kapok-e valami visszaigazolást, visszajelzést, mert szeretném megkötni az új biztosításom 09.30-tól. Azt mondták, hogy a jelenlegi biztosításom lejárta után (09.30) kapom meg az igazolásokat. Ez nem lesz probléma, ha én 09.30 előtt akarok kötni új biztosítást?

2018. aug. 21. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!