Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha veszek használtautót,...

Ha veszek használtautót, hogyan tovább, elhozhatom lábon saját biztosítás nélkül, mi a sorrend, biztosítás, eredetvizsga, stb?

Figyelt kérdés
2018. okt. 19. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az adásvételin szerepelő óra:perc időpontig érvényes az eladó biztosítása. Onnantól csak akkor mehetsz az autóval, ha kötöttél az új tulaj nevére KGFB-t.

Ezt egy laptopról, okostelefonról is meg tudod tenni. De akár mielőtt indulsz a kocsiért is. (Nyilván megnézed, foglalóztad, tehát minden adat ismert)

2018. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én eddig még minden kocsit hazavittem lábon, és otthon kötöttem rá biztosítást.

Igaz, eddig még nem állított meg rendőr, hogy tudjam, mit szólnak hozzá...


Ha biztosítás nélküli autó okoz kárt, akkor a MABISZ fizet, viszont behajtják a károkozón. Úgyhogy érdemes minél előbb megkötni.


A biztosítást a lehető legkorábban érdemes megkötni. HA az eladó nem csináltat eredetvizsgát, akkor a vevőnek kell, de mindenképpen a biztosításkötés után. És ha az eredetvizsga is megvan, lehet átíratni.

2018. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ahogy az első írja. megvetted a kocsit, leülsz a járdaszélre, és egy telefonról is köthetsz biztosítást. elmented, és a rendőrnek az pont elég.


de remélhetően nem lesz rá szükség, csak legyen megkötve. fizetni úgyis ráérsz 60 napon belül.


Utána mehetsz átiratni, eredetvizsga, stb..

2018. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyiknél felajánlotta az eladó,hogy 2 órával későbbi időpontot írjunk rá aztán majd otthon elmazsolázunk a biztosítással. (nagyon korrekt volt,de inkább a járdaszegélyen megoldottam)

A másiknál szintén ott helybe kötöttem

Biztosítás,eredetvizsga aztán átírás (15 napod van rá)

2018. okt. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is csináltam már olyat, hogy megbeszéltük, hogy néhány órával későbbi időpontot írunk az adásvételire.
2018. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A későbbi időpont az tényleg korrekt. Tehát az eladó vállalja a felelősséget, amíg hazaér a vevő. És ha közben balesetet okoz akkor az eladó vállalja hogy visszaesik a saját bónusza és duplázódik a biztosításának a díja. Bátor...
2018. okt. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-os

Nem kell ennyire dramatizálni. Ez ugyanaz az eset, ha valakinek odaadod az autód, stb.

2018. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pontosan! A kérdés arra vonatkozott mikor érdemes kötelezőt kötni. Amíg nincs és előre van dátumozva a szerződés, addig a vevőé a rizikó. Még akkor is ha erre kicsi az esély. Ismerősöm szalonból hazafelé törte össze a kocsit. Nem az esély a lényeg hanem az hogy megtörténhet és te egy vadidegennek tartod a hátad. A haverod talán egy kicsit más...
2018. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
* eladóé a rizikó.
2018. okt. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nem kell rögtön biztosítást kötni. Ha van az autónak érvényes műszakija, nyugodtan mehetsz vele, más nem kell. Több napod van megkötni a biztosítást és ha közben véletlenül balesetet okozol, majd a később megkötött biztosítás fedezi.
2018. okt. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!