Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásároltam egy személygépjármű...

SyfonHUN kérdése:

Vásároltam egy személygépjárművet, adásvételivel és üzembetartói egy időben? Többi lent

Figyelt kérdés

Vásároltam egy használt személygépjárművet. A biztosítás nagyon sokra jönne ki nekem. Anyu nevére kötve a biztosítás sokkal olcsóbb lenne. Mivel nem rendelkezem biztosítással így nem tudom a nevemre íratni az autót.

Lehetséges olyan, hogy üzembetartói szerződéssel, az adásvételi papírral és az üzembetartó néven lévő biztosítással megyek az önkormányzatra?


Az eredetiség vizsgálatot el tudom intézni elég hamar.



2018. nov. 16. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Jól meg van kutyulva.


Ez esetben azt javaslom, hogy Te legyél a tulajdonos, anyukád az üzembentartó. Ekkor anyukád nevére mehet a biztosítás, de a te tulajdonodat képezi az autó.

2018. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez tiszta.

De ahhoz hogy a nevemre legyen írva szükséges nekem biztosítás.


Anyukám lenne az üzembetartó. És az ő nevén a biztosítás.

Még nincs hivatalosan nevemen az autó, csak adásvételi szerződésem van.

Az ő biztosítása, üzembe tartói, eredetiségi vizsga, és az én adásvételimmel működne az átírás?

2018. nov. 17. 08:26
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Ez egyszerre nem megy!

Te vagy a tulaj, a nevedre iratod.

Majd átruházod az üzembentartó jogot.

2018. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi
2018. nov. 17. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!