Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Baleset okozás után a biztosít...

Baleset okozás után a biztosítási díjat ki, hogyan fizeti?

Figyelt kérdés

Pontosabb úgy gondoltam a kérdést, hogy az autómnak nem én vagyok az üzembentartója, és ebben az évben az üzembentartó balesetet okozott, a biztosítás az ő nevére van kötve, viszont mielőtt elkezdődik az újabb biztosítási időszak ő megakarja szüntetni az üzembentartói jogát, a kérdésem az lenne, hogy ha ezekután a saját nevemre kötök biztosítást akkor az enyém lesz annyira megemelve,vagy esetleg nekem kiszámlázhatják egyben?

Vagy neki számlázzák egyben az okozott kárt?

Vagy ilyenkor mi történik?



2018. nov. 16. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

neked semmi közöd ehhez, nem lesz magasabb

ha nem volt az elmúlt 2 évben biztosításod, A0ból indulsz

természetesen nem is számlának neked semmit, ezt nem is értem


az üzembentartónak sem számláznak semmit, szerinted minek fizette akkor a biztosítást?

2018. nov. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt értem hogy eddig fizette, csak elméletileg kapott levelet arról,hogy a következő évben sokkal több lesz a biztosítási díja, vagy fizesse ki egyben az összeget és akkor nem csökken a bonus-malus besorolása!

Akkor valószínűleg azért is akarja megszüntetni ezt az egészet, hogy ne kelljen többet fizetnie?

És ilyenkor semmilyen módon nem kötelezik, hogy kifizesse? Vagy pusztán csak elévül ez az egész?

Elnézést a sok értelmetlen kérdésért,de még nem volt dolgom ilyen ügyekkel és elég ideges lettem mikor megláttam a biztosítási díjat!

2018. nov. 16. 22:46
 3/4 anonim ***** válasza:

A biztosító büntetésként megemeli a jövő évi díjat a baleset okozása miatt.


Ha ezt vki nem szeretné, dönthet úgy, hogy kifizeti a kárt egy összegben. Nyilván olyankor éri ez meg, amikor csak enyhén sérül a másik autó, olcsóbb kifizetni, mint a megemelkedett díjat fizetni.


Na most a jövő évi díjemelmedés miatt ha eladom a kocsim, akkor ennyi volt, nem kell semmit fizetni.


A baleset kárát az eddig befizetett kgfb biztosítja.

2018. nov. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értelmetlen kérdések - a károkozó semmilyen módon nem tud kibújni a kár részletekben történő(emelt összegű díj, M2, ha nem volt bónusza stb...) megtérítése alól.


Ha nekem van B2-őm és utána 3 évig nincs autóm, legközelebb A0-ám lesz.

De!

Az M2 10 év múlva is csak M2 lesz!

2018. nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!