Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egyedül is elintézhetem?...

Egyedül is elintézhetem? Nagynénémtől átvettem az autóját de nem irattuk át.

Figyelt kérdés
Úgy egyeztünk meg nem iratjuk át és mivel az én nevemen van már autó az övén meg csak az, hogy a biztositás továbbra is az ő nevén megy én meg negyedévente ha küldik a csekket akkor fizetem, csak most elköltözött messzire és igy elég sz@r mindig utalgatni.Irtunk kölcsönadási szerződést és meghatalmazást is, szóval a biztositást,hiába nincs a nevemen akkor is ha bemegyek ahol vezeti átirathatom a nevemre?Könnyebb lenne.
2018. dec. 14. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Átíratni nem tudod, mert se üzembentartója, se tulajdonosa nem vagy az autónak. Viszont levelezési címnek megadhatjátok a te címedet, így hozzád fognak érkezni a csekkek (csak a postás is tudjon róla).

Miért nem fizeted átutalással? Banknak mindegy, kinek a számlájáról érkezik a pénz, csak rendben legyen a hivatkozási szám.

2018. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom hogy fizesd átutalással. gyorsabb, kényelmesebb, meg a legtöbb bank online felületén a fiókodban be lehet állítani hogy bizonyos időközönként automatikusan utaljon összeget egy bizonyos számlára, ilyet is lehet.
2018. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Basszus! A mai világban már mindenki tudja, hogy a kötelező úgy a legolcsóbb, ha egy évre előre elutalod!

És még menned sem kell utána negyedévente!!

2018. dec. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pár ezer forintért beírathatod magad a forgalmiba üzembentartónak, onnantól köthetsz rá biztosítást a saját nevedben.
2018. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most ezt nem értem:

"mivel az én nevemen van már autó az övén meg csak az, hogy a biztositás továbbra is az ő nevén megy"


SZóval te vagy a tulajdonos, ő meg az üzembentartó???

Vagy te nem szerepelsz sehol az autó papírjain? Akkor miért írod, hogy a te neveden van? De akkor mit nem írattatok át???


Ha az előbbi, akkor besétálsz egy okmányirodába, visszavonod az üzembentartóit, és máris te leszel az üzembentartó, mint tulajdonos.


Kicsit kusza a leírásod.

2018. dec. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az én nevemen van már egy másik autó, ő meg felajánlotta, hogy ne irassuk át, fizessem csak a biztositást negyedévente+súlyadót+müszakit meg mindent csak ne papirozzunk,mert ő már úgyse vezet pláne nem vesz másikat, hogy igy én olcsóbban jövök ki.minden költséget én fizetek az autóra, de mégse az én nevemen van. az elején nem volt rá pénzem, de müködik igy is 3éve csak most elköltözött.
2018. dec. 15. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!