Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ausztriában baj lehet ebből?

Ausztriában baj lehet ebből?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A napokban készülünk ausztriába.

Az autót,amivel megyünk kb. 2 hete vásároltam.

A vásárlás napján kötöttem rá biztosítást,aminek az igazóló lapját kiis nyomtattam,és bent van a kocsiban,az összeget a biztosító még nem vonta le a számlámról,mert nem rég lett elintézve,hogy automatikusan vonja le.

A kérdésem az lenne,hogyha véletlenül igazoltatnak az osztrák rendőrök,akkor elfogadják biztosítási csekk helyett a biztosítás megkötéséről szóló papírt? ( mert még nem kaptam meg a csekket)

Nem lesz ebből baj,ha véletlenül erre kerül sor?



2018. dec. 21. 23:01
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
Külföldön csakis a "zöld kártyával" tudod igazolni azt hogy van biztositas az autón.....ilyen-olyan csekket/szerződést stb hivatalosan nem fogadnak el!Egyenkent ha szerencsed van kulon a biztositos papirt nem fogjak kerni egy ellenorzesnel csak a forgalmit
2018. dec. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Úgy olvasom neten,hogy nem kötelező pl. ausztriában a zöldkártya.

Akkor felejtős így kimenni ausztriába? Nem szeretnék kockáztatni.

2018. dec. 21. 23:17
 3/11 D. Brasco ***** válasza:
0%
Rosszul tudod!Ha külföldre utazol az autóval legyen az eu vagy bármilyen más hely csakis a zöld kártya a hivatos igazolási mód a biztositas meglétére!Ausztriaban is!
2018. dec. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Az eu területén semmiféle igazolás nem kell!!!

a biztosított állapotot az eus rendszám alapján meglévőnek tekintik

a zöld kárbejelentő sem kell, nem is igazol semmit, legfeljebb következtetni lehet rá

csak a baleset esetén könnyíti meg az ügyintézést

2018. dec. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 D. Brasco ***** válasza:
0%

"a biztosított állapotot az eus rendszám alapján meglévőnek tekintik"


Mesélj még!

2018. dec. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

D. Brasco nevű felhasználó, nem mesélek!

Olvasgassatok. Íme:


Az EU-ban az európai rendszám, másutt a zöldkártya igazolja a kgfb meglétét


[link]

2018. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban korrigálom magam, hogy néhány országban kötelező a zöld kártya, máshol pedig a H ovális matrica.

Az a vicc benne, hogy ilyent bárki teljesen szabadon vehet, nem kell hozzá semmi.

2018. dec. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"a biztosított állapotot az eus rendszám alapján meglévőnek tekintik"



Őszintén nem tudom mi a szabály, de Romániában pl nem jár automatikusan a rendszámmal az érvényes biztosítás is, lehet úgy rendszámod, hogy semmilyen céggel nem vagy leszerződve. És még biztos van ilyen ország. Én úgy szocializálódtam, hogy zöldkártya nélkül nem megyünk külföldre, ez a biztos. Ennek ellenére a helyedben kérdező kimennék Ausztriába, nagyon ritka az ellenőrzés, ha mégis, szerintem megértik.

2018. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ma voltam kint,A magyar határnál megállítottak a rendőrök,de csak forgalmit és jogsit kértek,Ausztriában senki nem állított meg,de igényeltem zöldkártyát legközelebbre,hátha történik valami,és ezzel talán jobban tudom igazolni a biztosításomat.

Köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 23. 00:03
 10/11 anonim válasza:
Én még annyit írnék hozzá Téli gumi kötelező 4v évesnél nem lehet öregebb, hólánc bemutatását kérhetik az osztrák rendőrök !
2018. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!