Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 1981-es autó úgynevezett...

1981-es autó úgynevezett "szürke forgalmis", régi rendszer szerinti. Igaz, hogy ezeknek még nincs törzskönyvük?

Figyelt kérdés
Meg szeretnénk venni, az eladó állítja, hogy a papírjai rendben, törzskönyve ezeknek még nincs, én viszont nem vagyok elég tájékozott a témában - és a héten elfelejtettem a KPM-et megkérdezni...
2019. jan. 13. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz.
2019. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyannyira igaz, hogy az átíráshoz szükséges iratok közt megkülönböztetik a régi- és új típusú forgalmi engedélyt (az előbbihez nem kell az előző tulajdonos törzskönyve): [link]

A kormányablak ügy-tájékoztatója (ahonnan a kép van): [link]

2019. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgyis kérik az eredetvizsgálat eredményét. Ezeknek még nem volt törzskönyvük, amit csak új autó kibocsájtásakor állítanak ki.
2019. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A gépjármű törzskönyvet 1999. január 1-jén vezették be. Az azóta forgalomba helyezett járműveknek új koruk óta van törzskönyvük, azoknak pedig, amiknél ezen dátum után tulajdonosváltás történt, szintén kell, hogy legyen ilyen dokumentumuk. Ha azóta nem volt tulajdonosváltás a kérdéses autónál, akkor teljesen rendben van, hogy nincs törzskönyve, anélkül is át lehet íratni.

De eredetiségvizsgálat - a félreértések elkerülése végett - akkor is kötelező rá még az átíratás előtt. Ráadásul innentől kezdve szép, új, zöld forgalmija lesz és törzskönyvet is fog kapni.

2019. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást! Nem történt tulajdonos váltás így rendben van, hogy régi forgalmija van. Az autót megvettük, restaurálás indul.
2019. jan. 14. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!