Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet ingyen regisztrálni...

Lehet ingyen regisztrálni ügyfélkapun?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg hogy ingyenesen lekérhető az autóm adatai évekre visszamenőleg. Kilométer állás stb stb. Szeretném lekerdezni, de ehhez ügyfélkapu regisztráció vagy eSzemélyi illetve telefonos azonosítás szükséges.
2019. jan. 13. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetesen nem kerül pénzbe.
2019. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenes. Sőt az adóbevallást is könnyebb ügyfélkapun keresztűl megcsinálni.
2019. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm a gyors választ!
2019. jan. 13. 16:11
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

A regisztráció ingyenes.

Az már másik téma, hogy valójában mit is tudsz meg egy-egy gépjárműről.

Rendszám alapján csak a típusát, színét, azt hogy forgalomban van-e, és nem áll-e körözés alatt.

A forgalmi adatok alapján nem tudom ez mennyivel bővül, de ugye ha valaki az autó megvásárlása előtt szeretne megtudni néhány fontos információt, a rendszám önmagában ahhoz elég kevés.

2019. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

Igen 4-es válaszoló,valóban nagy semmi amit megtud az ember és még fizetni is kell érte....

de aztán most még teszt üzembe működik az új ingyenes lekérdező,nah ott már van bőven infó és fényképek is :)

2019. jan. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az új verziót szeretném kipróbálni. Alvazszam szerint lekerdezni. Elvileg nagyon sok mindent megtudhatunk már ezzel a módszerrel
2019. jan. 13. 21:13
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

1.) A̲z̲ ̲ü̲g̲y̲f̲é̲l̲k̲a̲p̲u̲ ̲r̲e̲g̲i̲s̲z̲t̲r̲á̲c̲i̲ó̲ ̲i̲l̲l̲e̲t̲é̲k̲m̲e̲n̲t̲e̲s̲,̲ ̲é̲s̲ ̲a̲ ̲h̲a̲s̲z̲n̲á̲l̲a̲t̲á̲é̲r̲t̲ ̲s̲e̲m̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲f̲i̲z̲e̲t̲n̲i̲.

Online is lehet időpontot foglalni rá: [link]

Ha nem foglalsz online előre időpontot, akkor is gyors szokott lenni a sorra kerülés, és gyors az ügyintézés is.

Ügyfélkapu regisztrációval számos ügyet lehet elektronikusan intézni, vagy legalább indítani.

Számos nyilvántartás lekérdezhető, például, a betegéletút is.

Mindenféle ügyintézéshez lehet időpontot foglalni.

Nem kis előnynek tartom, hogy minden okmány lejártáról kétszer (2 hónappal előbb, majd 1 hónappal előbb) e-mailban figyelmeztetnek. Ebbe beletartozik, például, a forgalmi engedély is.


A̲z̲ ̲i̲n̲g̲y̲e̲n̲e̲s̲ ̲g̲é̲p̲j̲á̲r̲m̲ű̲ ̲a̲d̲a̲t̲l̲e̲k̲é̲r̲d̲e̲z̲é̲s̲:


2.) „A szolgáltatás január végéig tesztüzemben működik, ezért egyes funkciók még nem érhetők el teljeskörűen.”


3.) „A Jármű Szolgáltatási Platform (JSZP) lehetővé teszi, hogy a különböző magyar nyilvántartásokból származó, a jármű életútjának lényeges adatait az ügyfél egy egységes felületen ingyenesen megismerje. A JSZP lekérdezési felületén a megismerni kívánt jármű rendszámát kell beírni.” ← Tehát, alvázszám alapján nem tudsz lekérdezni.

[link]

Sőt, én a lekérdezéskor nem is láttam az alvázszámot (pedig az az igazi járműazonosító, több országban a motorszámot nem is tartják nyílván); lehet, hogy a tesztüzem után lesz.


4.) „Az adatszolgáltatás illeték és díjmentes.”


5.) Valóban sok adat jelenik meg:

• gyártmány, típusjel, körözési információk

• első nyilvántartásba vétel, első Mo.-i nyilvántartásba vétel, eddigi tulajdonosok száma*¹, jelenlegi tulajdonosok száma, jármű színe

• nyilvántartott rendszám, rendszám kategória, rendszám jelleg

• gyártmány, típusjel, jármű kategória, gyártás éve

• motorszám/kód, hengerűrtartalom, teljesítmény, üzemanyag, környezetvédelmi osztály, sebességváltó

• együttes tömeg, saját tömeg, ülések száma vezetővel

• vontatható tömeg: fékezetten, fékezetlenül, fék nélkül, ráfutó fékkel

• származásellenőrzés és eredetiségvizsgálat; fényképek is, km számláló állása is

• forgalomban tartási, illetve forgalmazási korlátozási adatok

• műszaki vizsgálatok időpontjai, adatlapjai; fényképek is; km számláló állása is

• a km számlálók külön fényképeken is láthatók; állásaik alapján van futásteljesítmény diagram (ha van adat, akkor a gépjármű első forgalomba kerülésétől; de inkább csak 2013-tól, mert akkor hoztak jogszabályt a nyilvántartására)

• kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás van-e, és kártörténet


┌─ *¹

Használtan vettem az autót, az eladó állította, hogy ő az első tulajdonos, otthon is garázsban tartotta, a munkahelyén is fedett parkolóban. Aztán, most látom, hogy ő a harmadik tulajdonos lehetett, mert az eddigi tulajdonosok száma 4; ugye, velem együtt. 11 év után már késő megtudnom. Milyen jó lett volna már akkor is ilyen nyilvántartás. Ezt megtudva, utólag, már a km-számban sem vagyok biztos. ─┘

2019. jan. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az új verziót szeretném kipróbálni. Alvazszam szerint lekerdezni


Az új verzióba is rendszem alapján tudsz lekérdezni!

Külföldről hozott autó esetébe lehet (érdemes) alvázszámra, teljesen más oldalakon (autodna,vininfo) és nem ingyen (ingyenesbe látszik,hogy mennyi adatot tartalmaz és mennyire van értelme kifizetni az adatok mennyiségétől függően azt a pár ezer forintot). Tehát ha külföldről behozott autód van akkor itt az ingyenesbe csak onnantól van adat,hogy itt lett az országba. De ha oldaladat kíváncsiság nagyon kifúrja írsz privit szívesen lekérdezem neked és átküldöm (ha átküldöm annyi,hogy képeket nem tudod megnyitni) lekérdezésnél kizárólag az autóról van adat,tulajdonosról nincs

2019. jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapu ingyenes.


A rendszer nekem nem működött tegnap. Vagy én voltam hozzá béna (ami nem valószínű). De egyik eddigi kocsimat sem sikerült lekérdezni. Beléptem, de a rendszám beírása után hibát jelzett.

2019. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%
Az Ügyfélkapura az önkormányzati hivatalban van a kormányablakban tudsz regisztrálni, online nem lehetséges, érthető okokból. Viszont ingyenes és utána sokkal könnyebben fogsz tudni ügyeket intézni. Nagyon megéri!
2019. jan. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!