Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyiért csinálnak egy...

Blr17 kérdése:

Mennyiért csinálnak egy üzembentartói papírt?

Figyelt kérdés
Ez minden kocsinál más?mennyi szokott lenni általában?
2019. jan. 14. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Nem ertem mire gondolsz most, ha uzembetartoja akarsz lenni egy autonak, akkor uj forgalmi kell, ami 6ezer forint korul van. Meg ugye fizeted a biztositast stb.-t.
2019. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom hogy kell a tulajdonos is hogy nyilatkozzon ahhoz hogy üzembentartó lehess a kocsin.Egyébként meg kell egy biztosítás a nevedre,forgalmi engedély csere(6000ft),valamint ha jól emlékszem akkor a vagyonszerzési illeték felét is ki kell fizetni ilyenkor.
2019. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, mit értesz üzembentartói papíron?


┌─ 1. ) Az üzembentartói jog, egy – kötelezettségekkel járó – használati jog.

Alapvetően kétféle módon ruházható át az üzembentartói jog: ajándékozással, vagy vásárlással.

Vásárlás esetén ezt a jogot, ahogyan különböző más értékeket, kereslet-kínálat meghatározta áron lehet megkapni, végül is olyan összegért, amiben a két fél meg tud állapodni. Ez nyílván, esetenként különböző, ahogyan használt autókat is különböző árakon kínálnak, és vásárolnak meg, eladáskor.


2.) Ha olyan viszony van a tulajdonos és a leendő üzembentartó között, akkor szükség lehet szerződéskötésre (mind ajándékozásnál, mind vásárlásnál), amit ügyvédi, közjegyzői közreműködéssel kötnek; ilyenkor meg kell fizetni az ő díjukat.


↑ Én ezt értem üzembentartói papíron. ─┘


┌─ ↓ Továbbiak:


3.) Az üzembentartó változás bejelentéséhez ugyanúgy vannak formanyomtatványok, mint az adás-vételhez. A lényeg, hogy megfeleljen a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzett jármű üzembentartó személyének változását igazoló, teljes bizonyító erejű magánokirat tartalmi elvárásainak. Az elfogadáshoz legbiztosabb kormányablakból, okmányirodából beszerezni, ingyen adják. Netről is ingyen letölthető minták vannak; bolti vásárláskor pénzért adják a nyomtatványt. Akárcsak az adás-vételi nyomtatvány kitöltéséhez, ehhez sem kell jegyző sem, ügyvéd sem, így nincs ilyen díj. Két tanú szükséges; nem szokás, hogy a tanúk pénzt kérjenek.


4.) Az üzembentartói jog nyilvántartásba vételéhez

• a leendő üzembentartónak meg kell fizetnie a vagyonszerzési illetéket.

Ennek mértéke a jármű motorjának a teljesítményétől és életkorától függ. Itt egy táblázat, amiből kiszámolhatod: [link]

Üzembentartói jog ajándékozása esetén az itt kiszámolt illeték 50%-át (azaz felét), üzembentartói jog vásárlása esetén az itt kiszámolt illeték 25%-át (azaz negyedét) kell megfizetni.

Környezetkímélő (pl. elektromos) gépjármű esetén nem kell illetéket fizetni.

• meg kell fizetni az új forgalmi engedély illetékét is, ez 6 000 Ft.


És, az üzembentartó kötelezettsége a gépjármű-felelősségbiztosítás megkötése és fenntartása, valamint ő a gépjárműadó alanya. Továbbá ő kapja azokat az esetleges pótdíjakat (pl. útdíj, parkolási díj meg nem fizetése esetén), bírságokat (közlekedési szabálysértés esetén), amit a rendszám alapján szabnak ki, ha az elkövetéskor nem történik meg a vezető személyének megállapítása. ─┘

2019. jan. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!