Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerülhet egy 7200cm3-...

Mennyibe kerülhet egy 7200cm3-is autónak az éves kötelező biztosítása?

Figyelt kérdés
Plymouth Roadrunner 1970 GTX big block

2019. febr. 18. 00:50
 1/8 Legális Technocol ***** válasza:
44%
Hát ha napi szinten akarod használni akkor nyilván durvasokba (2-300.000 HUF), de hobbi vagy veteránjárműként 50.000 forint alatt. Viszont ebben az esetben évi legfeljebb 30 nap használhatod.
2019. febr. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem csak az autótól függ.

A nemed, életkorod, lakhelyed is nagyban befolyásolja.

A legegyszerűbb, ha beírod egy kalkulátorba az adataidat és máris kiköpi, hogy milyen ajánlatok közül választhatsz. (pl. netrisk)

2019. febr. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Felmész egy biztosítási portálra és kiszámolod. Pl:

[link]

[link]

2019. febr. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké srácok. Az a baj ezekkel a kalkulálós oldalakkal, hogy olyan adatokat is megkell adnom amiket nem tudok. Még nem volt a nevemen autó. Szüleim nevén volt mert ők B10-esek. Szóval az első autó lenne a nevemen... 24 vagyok... Én is úgy sejtem, hogy nagyon drága lesz. Pedig sokat gyűjtöttem és álmodtam róla. De 300.000ft az tarthatatlan, gondolkodom rajta.
2019. febr. 18. 07:49
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Még nem volt a nevemen autó."


Új belépő vagy.


"Szüleim nevén volt mert ők B10-esek."


Lényegtelen.


"Szóval az első autó lenne a nevemen."


A00-ból fogsz indulni, de mivel a fentiek értelmében új belépő vagy, ezért automatikusan oda is fog tenni.


"Én is úgy sejtem, hogy nagyon drága lesz. "


Jó eséllyel nem a biztosítás lesz a legdrágább az autózásban.

2019. febr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Veteránklubosnak kell lenni és akkor olcsón megúszod, amúgy marha sok.
2019. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

„Oké srácok. Az a baj ezekkel a kalkulálós oldalakkal, hogy olyan adatokat is megkell adnom amiket nem tudok.”

Én már számos esetben használtam kalkulátort úgy, hogy nem tudtam részletes gépjármű-adatokat. Persze, kikísérleteztem, hogy melyik enged valótlan adatokkal kalkulálni, melyiknél legegyszerűbb így a kitöltés. (Nem sok általános kalkulátor van.) Nyilván nem olyat használok, ahol gépjármű nyilvántartóból automatikusan kérik ki az adatokat, rendszám alapján. Se a nevem, se a rendszám nem volt valódi. Autótípus esetén kiválasztás után automatikusan szokta kitölteni az adatokat (motortérfogat, üzemanyagfajta, súly, ajtók száma stb.); legfeljebb extrákra kérdez rá; azokra azt válaszolom, hogy nincsenek.

2019. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. febr. 18. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!