Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha összetörték a kocsimat, és...

Ha összetörték a kocsimat, és a károkozónak nem volt biztosítása, sőt jogosítványa sem a mabisz kifizeti nekem a kárt?

Figyelt kérdés
Ha igen ez kb mennyi idő alatt történik??
2019. márc. 9. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Nem fizeti ki, peres úton tudod esetleg kifizettetni.
2019. márc. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Indíts a károkozó ellen fizetési meghagyásos eljárást, az a leggyorsabb hogy a pénzedhez juss. Bármely közjegyzőnél el tudod indítani, párezer forint.
2019. márc. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Még nem kaptam meg a rendőrségi papírokat,cserbenhagyásos baleset volt, így nem ismerem a károkozó adatait, csak annyit mondtak a rendőrök hogy nem volt jogosítványa sem biztosítása. A papírokat jövőhétre igérték.
2019. márc. 9. 13:28
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Mabisz kifizeti. Majd behajtják a csávón, "véremben van a vezetés" 2.0
2019. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Kifizetik a Mabisz és a károkozón behajtják.

Nem kell pereskedni,mert a rendőrségi jegyzőkönyv lezárása után, mikor jogerőre emelkedik,akkor te megkapod majd a pénzed és ők majd lejátszák a delikvensel.Neked csak kérni kell az okozott kár megtérítését.

2019. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
Nem tudom, hogy miért pontozzátok le azt is, aki azt írta, hogy a Mabisz kifizeti. Volt pontosan ilyen esetem: jogsi, biztosítás nélkül, de még átírás nélkül is összetörték az autómat, elhajtott. Meglett, rendőrségtől jött papír, a saját biztosítóm mérte fel a kárt, a Mabisz fizetett (nem nagyon akartak és húzták-vonták, de végül kifizették). A srácon behajtották, és még a rendőrség is megbüntette. Ha visszajön, hajlottam volna rá, hogy elintézzük... Így 5-6x annyiba került neki.
2019. márc. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam. Nekem a kocsi hátulja teljesen de még az eleje is megtört. Az aljáról már nem is beszélek☹️ nem pár 10 ezres kár lett.
2019. márc. 9. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fizetett a Mabisz, amikor az okozónak nem volt biztosítása. Pár hét alatt lezajlott az egész.
2019. márc. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A MABISZ a kártalanítási számláról (garancialap) fedezi.

Ezt a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról szóló 2009. évi LXII. törvény tartalmazza.


„3. § 22. Kártalanítási Számla (Garanciaalap): az e törvény szerinti biztosítók által létrehozott és folyamatosan finanszírozott pénzalap, amelynek feladata a biztosítási kötelezettség ellenére biztosítással nem rendelkező üzemben tartó gépjárműve által vagy az e törvényben meghatározott korlátozásokkal az ismeretlen üzemben tartó gépjárműve által, és az ismeretlen gépjárművel okozott károk, valamint az e törvényben meghatározott egyéb károk megtérítése, amennyiben a kötelezettségvállalás országa Magyarország”

„56. § (1) A MABISZ látja el a Nemzeti Iroda - ezen belül a Kártalanítási Szervezet, az Információs Központ és a kárnyilvántató szerv - feladatait, a Kártalanítási Számla kezelését, továbbá a Kártalanítási Alap kezelését.


A törvény hatályos teljes szövege elolvasható, például, itt: [link] ; vagy itt: [link]

2019. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!