Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Káreseménykor adhat/ad tájékoz...

Káreseménykor adhat/ad tájékoztatást a károkozónak a biztosító?

Figyelt kérdés
A minap telefonáltam érdeklődni a biztosítómhoz a káreseményről, de azt mondták, csak a károsultnak adnak tájékoztatást. Életszerű ez? Egyébként a KÖBÉről van szó.
2018. nov. 28. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Közölni fogják veled a károsultnak kifizetett összeget.
2018. nov. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez valahogy logikus de ezen túl semmilyen tájékoztatást nem adnak? Illetve ebbe nekem semmi beleszólásom sincs, ha esetleg irreálisan magas összeget jelent be a másik fél? A biztosítót érdekli amúgy hogy mennyit fizet ki? Mivel úgyis rám veri.
2018. nov. 28. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Küldenek majd papírt,hogy ennyit pengettek ki jelenleg arra amit okoztál és ha esetleg még felmerül más is akkor majd küldenek papírt.

De a levélbe leírják,hogy ha kifizeted a biztosítónak azt az összeget akkor nem érinti a bónuszbesorolásodat.

Amúgy biztosításod szempontjából teljesen mind1 mekkora a kár..50 ezer vagy 5 millió (oké nyilván lehet jobban jársz azt az 50ezret kifizeted)

2018. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Miért verné rád? Ezért fizeted a kötelezőt. (Elveszted a bónuszod.)

Nejem kocsija orrának nekiment egy kanyarodó kocsi. Első szemlénél 250 ezer körüli kárt állapítottak meg. Pótszemléknél kiderült, hogy kerékfelfüggesztésnél, stb. is lettek problémák. Végül közel háromszorosa lett a javítás.

Szóval még a kárfelmérő se tudta a kocsi szétszedése nélkül megállapítani a kárt.

2018. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Miert szolhatna bele a karokozo ? Oruljon ha nem kell meh fizetnie per utjan.


Pelda. Automnak nekiment egy barom 40el.

Mivel bontott alkatresz nem volt lokos spolier fenyszoro sarvedo lett gyari uj.

Kocsi 8 eves de 80e km volt benne, egyedi felszereltseg kivul belul fel evig arultak 2 van az orszagban.


Szerelte egy markaszerviz 1.2 milliot szamlazott nekem a kocsim ocsmany lett. 2 honapi harc utan feladtam, fizettem 100e ft avultatast es szet van cseszve a kocsim mert feher gyongyhazmetalt nem lehet szepen fujni pedig mar a fel oldalat telifujtak hogy jo legyen.


Ezek utan ha a karokozo probalt volna beleszolni hogy ez sok elkuldom a fenebe es tuti keresek egy ugyvedet aki az ertrkcsokkenesemet a karomat az ido kisesesemet is kifizetteti vele.


Na ezert ne szoljin bele. Balesetet okozott fogja be a szajat, toltse ki a keksargat es huzzon a fenebe.

2018. nov. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy már leírták, majd kapsz egy levelet arról, hogy mennyit fizettek annak, akinek kárt okoztál. Ha pedig ezt kifizeted a biztosítónak, akkor nem kerülsz jövőre 2-vel alacsonyabbra a bónusz-malusz skálán.


Egyébként örülj, hogy nem hívtak rendőrt! A KÖBE a legci..nyabb biztosító (nem tisztességes az okozott kár megtérítésében). Nálunk céges előírás, hogy ha KÖBÉ-s okozza a balesetetet céges autóban, akkor rendőri helyszínelést kell kérnünk. Ez esetben a vétkes fél kap egy 100 ezres pénzbírságot és 3 hónapra bevonják a jogsiját.

2018. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs irreálisan magas összeg.

Én egy Audira bal első sérülésre kaptam 480 eFt-ot.

Házilagosan tudtam belőle megcsinálni az autót.


Új autónál én is Audi márkaszervizbe vittem volna.

Új autónál meg ne akarjunk bontott alkatrészt beszereltetni!


Kár megtérítése biztosító felé:

azzal számolj, hogy kár megtérítése esetén is ugrott a balesetmentességi bónuszod.

2018. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!