Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Létezik természetes személy...

Létezik természetes személy részére olyan igazolvány, ami által buszsávot igénybe veheti?

Figyelt kérdés

Motorosként rendszeresen találkozom buszsávot jogtalanul használó autóssal, gyakran buszt tartják föl (például BUSZ jelzésre állnak tovább a forgalmi lámpánál, amikor a többi sávnak piros, de a buszsávban lévők már mindulhatnának KRESZ szerint), néha engem tartanak fel, olykor pedig veszélyeztetik a testi épségem (havonta egyszer kb) hirtelen, index nélküli sávváltásokkal, vagy amikor mellékutcából fordulnak elém.


A minap szóváltásba keveredtem egy ilyen sofőrrel, aki azt állította, hogy van igazolványa, hogy mehet a buszsávban. Valami jogi cégé volt az autó szerintem, nem volt semmiféle megkülönböztető jelzése. Végül bocsánatot kértem tőle és haladtunk tovább.


Tényleg van ilyen igazolvány? Hol tudnék utánaolvasni? KRESZ emlékeim szerint ilyet nem ír sehol.



2019. márc. 14. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Én sem tudok róla. Elvileg a taxis, mentő, rendőr tűzoltó és betegszállító használhatja.

"céges igazolvány" nincs erre, de javítsatok ki ha tévedek.

2019. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Meg motor, illetve segédmotoros kerékpár is használhatja :)
2019. márc. 14. 11:35
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Bmw,Mercedes,Audi autók feljogosítanak erre, régen volt az a kamu, hogy a elwktromosok is használhatják, nálunk (Kaposvár) 50 méteres buszsáv az egyetlen és leghosszabb, egy elektromos autós mindig ráhajt. :) butus szegény, de gazdag, szóval akkor egy p*cs.
2019. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kérdés komoly volt, nem szeretnék troll válaszokat.
2019. márc. 14. 12:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

(8) * Az autóbusz forgalmi sávban


a) a menetrend szerint közlekedő autóbusz és trolibusz, a villamos, továbbá 20 és 6 óra között a kommunális szemét szállítására szolgáló jármű;


b) az autóbusz- és trolibuszforgalom zavarása nélkül


ba) ha az autóbusz forgalmi sávot az úttest menetirány szerinti jobb szélén jelölték ki, erre utaló jelzés esetében (117/c. ábra) a kerékpáros,


bb) külön jogszabály alapján rögzített üzemmódú megkülönböztető jelzést adó készülékkel felszerelt


bba) sürgősségi betegellátásra rendszeresített gépjármű,


bbb) hivatásos katasztrófavédelmi szervek, a tűzoltóság és a tűzoltó egyesületek közvetlen helyszíni beavatkozására rendszeresített gépjárműve,


bbc) a rendőrség közrendvédelmi és közlekedésrendészeti szolgálati ágának közvetlen helyszíni beavatkozásra rendszeresített gépjárműve,


bc) a betegszállító gépjármű,


bd) a személytaxi,


be) a kétkerekű motorkerékpár és a kétkerekű segédmotoros kerékpár,


bf) *


közlekedhet. Más jármű erre a forgalmi sávra - a sáv keresztezését és a bekanyarodásra felkészülést kivéve - nem hajthat rá. Ahol autóbusz forgalmi sáv van, a menetrend szerint közlekedő autóbusz és trolibusz - a bekanyarodás és kikerülés esetét kivéve - csak ebben a forgalmi sávban haladhat.

2019. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, elolvastam az utóbbi években kb 20-szor. A kérdés az volt, hogy létezik-e az általam leírt igazolvány.
2019. márc. 14. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Hivatalosan nincs ilyen igazolvány, valamiféle megkülönböztető jelzés kellett volna rá. Biztos valakinek a csókosa.
2019. márc. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2019. márc. 14. 22:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ez van velem is. Tavaly egy a sort gyorshajtva kielőző autós a keletinél meglökött...


Buszsávokat be kéne kamerázni és szénné büntetni az azt használó autósokat. Nem csak veszélyesek, nem csak téged tartanak fel hanem a buszokat is (nem tudnak visszasorolni).

2019. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezhet, noha a rendeletben nem szerepel. Nem szoktam balhézni, de egyszer felkaptam a vizet egy járdán guruló autósra. Semmi jelzés nem volt rajta, még csak egy felirat sem, hogy zászerelő, vsgy bármi.

Mondom, kihívom a zsarukat.

Kiszál a vezető, s takarásban mutatott egy rendőrigazolványt.

Pár évvel később hasonló eset, akkor meg valami hatósági engedélyt toltak elém.

De biztos vagyok benne, hogy a szabálytalankodók 99%-a csak simán tapló.

2019. márc. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!