Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autós balesetnél miért ilyen...

Autós balesetnél miért ilyen sok idő a jogerős határozat megléte?

Figyelt kérdés

Még Januárban volt balesetem. Nem volt nálunk balesetni bejelentő,igy ki kellett hivni a rendőröket.A biztosító csak jogerős rendőrségi határozat megléte után fizet.


A kérdésem az,hogy miért kell rá ilyen sokat várni,ha beismerte a másik sofőr még a helyszínen a bűnösségét.Nem halt meg senki.8 napon belüli sérülések keletkeztek. Én vagyok a vétlen.Ma hívtam fel a rendőrséget még 2 hónapot mondtak. Mi a fenét csinálnak? Miért ennyi idő? Valaki írja már le nekem...


2019. márc. 29. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
36%
Kár volt amiatt kihívni a rendőröket, mert nem volt nálatok bejelentő. Így ez most valóban sok-sok hónap, mire lesz majd valami rendőrségi papír a kezetekben. A biztosító így most ezzel csak jól járt, ti nem.
2019. márc. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

Nincs hivatalos jelentősége a károkozás elismerésének. A helyszínen bármit mondhat, a bejelentőre bármit írhat a felelősségről, az nem hivatalos. Tapasztalhattam egy ütközés során.

Ha a rendőrségi intézkedés történt, akkor mindent aprólékosan meg kell vizsgálni, rögzíteni, elemezni számolni stb. Kisebb sérülések keletkeztek, de akár évek múlva is felbukkanhat az egyik sértett, hogy neki most ez és ez a baja, s hogy a balesetből ered. Akkor meg kell tudni cáfolni.

De ha ez ritka is, akkor sem elég egy ceruzavázlat, s csókolom.

Tudom, extrém példát hozok, ám talán érthető és fontos ez is:

Sok-sok évvel ez előtt Martfűn volt egy sorozatgyilkosság. Az első után lefogtak egy teljesen ártatlan férfi, aki beismerte a gyilkosságot, s halálra is ítélték ez alapján. Később kiderült, semmit nem követett el, de nagy lelki teher alatt hülyeségeket beszélt.

Hogy jön ez ide? Még egy sokkal kisebb súlyú esetnél is gyakori, hogy azt sem tudja az érintet, mit beszél, mit ír alá, hogyan is volt valójában. Ne legyen senkinek se bántódása azért, mert nyomás alatt nem tud helyesen működni. Most képzeld ez azt, hogy ott helyben, ijedtedben azt mondod, te voltál a hunyó, a másik meg röhög a markában.

Hát ez ellen kell a szőrszálhasogató vizsgálódás.

No meg egy egy ügyet nem napi 24 órában vizsgálnak, hanem sok egyéb ügy is fut egyszerre.

2019. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!