Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a következménye?

Mi a következménye?

Figyelt kérdés
Saját autómmal kárt okoztam egy másik autó bal hátsó lökhárítójában. (Kb tenyérnyi helyen horpadt a műanyag) Kötelező bizosításom február óta van személyautóra. Éves biztosításom 41eFt. Mennyire fog a biztosító megrángatni?
2019. ápr. 2. 03:46
 1/8 anonim válasza:
0%

Lehet jobban jársz, ha zaebből fizeted ki, ha bele megy a másik

gépjármű tulaj. Hátha azt mondja, hogy adj egy 20 ast komám és viszont látásra.

2019. ápr. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
44%
zsebből**
2019. ápr. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Öt ezeért bármely szerelő hőpisztollyal melegítve visszanyomja s mutána semmi
2019. ápr. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Öt ezeért bármely szerelő hőpisztollyal melegítve visszanyomja s utána semmi sem látsik a horpadásból.
2019. ápr. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

"Öt ezeért bármely szerelő hőpisztollyal melegítve visszanyomja s utána semmi sem látsik a horpadásból."

Ha ezzel a dumával jönnél hozzám, miután megnyomtad az autómat, már hívnám is a rendőrt, mert ebből nem lesz közös megegyezés.

Sok autónál, ha már behorpadt a lökhárító, akkor könnyen sérülhetett a merevítés is, amin nem látszik, de adott esetben 40-60.000 forintba is kerülhet + munkadíj.

2019. ápr. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Hozzád biztosan nem mennék de az én esetemben az volt, hogy nekem csúszott egy motoros, a lökhárító bal sarka benyomódott s egy héttel késöbb kerékcserénél a gumis szerelő visszanyomta kis melegítés után. Pénzt sem akart elfogadni de mégis adtam neki 5 ezret.
2019. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Írtunk baleseti kárbejelentőt kíváncsi vagyok küldenek-e nekem valamit
2019. ápr. 2. 10:32
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Biztosítási éven belül (ez februártól jövő februárig, a szerződés napjáig) nem változik a díjad.

Ha ez év februártól van biztosításod autóra, akkor bizonyára A00 fokozatban vagy.

Ha a biztosítási év folyamán emiatt az egy eset miatt fizet a biztosító, akkor a jövő évi februári évfordulós naptól M02 fokozatba sorolódsz; ha két, vagy több esetben fizetnek helyetted kárt, akkor M04-be.

Most még lehetetlen megmondani, milyen díjajánlatok lesznek jövő év februárjában, de a mostani díjakat megtudhatod, ha M02 besorolással díjkalkulációt végzel valamelyik alkusz oldalon (netrisk, CLB, biztosítás stb). Megbecsülheted, hogyan jársz jobban: a magasabb díjjal (ha a biztosító fizet helyetted), vagy ha te fizeted ki a kárt, és nincs visszasorolás. A biztosító meg fog keresni ezügyben; felkínálva a választást.

Ha találsz kedvezőbb biztosítót, akkor - legkésőbb 30 nappal az évforduló előtt, az évfordulóra – felmondhatod a mostani biztosítást, és megkötheted a kedvezőbb helyen. (Persze, ott is abban fokozatban leszel, mint ha maradnál a mostani biztosítónál.)

2019. ápr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!