Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hány napon belül kell, hogy...

Hány napon belül kell, hogy értesítsenek, ha matrica nélkül mentem az autópályán?

Figyelt kérdés
2019. jan. 24,én mentem kis szakaszon az autópályán matrica nélkül . Ma jött a bünti 2019. április 25.én.
2019. ápr. 25. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Itt 60 napot írnak többen is: [link]
2019. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Cégünk is tegnap kapott február 2-án történt pályahasználatról.
2019. ápr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről

33/B §(5) Amennyiben a használati díjat nem fizették meg, a díj beszedésére jogosult szervezetek vagy az általuk megbízott gazdálkodó szervezetek az érintett jármű üzemben tartójának a díj beszedésére jogosult szervezetek vagy az általuk megbízott gazdálkodó szervezetek előtt ismertté válása időpontjától számított 60 napos jogvesztő határidőn belül kötelesek postára adni a pótdíjfizetési felszólítást. Ha a használati díjat és pótdíjat meg nem fizető üzemben tartó (gépjárművezető) a helyszíni ellenőrzés alkalmával az ellenőrzésről kiállított jegyzőkönyvet aláírja és átveszi, akkor nem kell a pótdíjfizetési felszólítást részére kézbesíteni. A pótdíjfizetési kötelezettség két év alatt évül el. A pótdíj után késedelmi kamat nem követelhető.

2019. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"megbízott gazdálkodó szervezetek előtt ismertté válása időpontjától számított 60 napos jogvesztő határidőn belül "


Ez jó szöveg. És az bizonyítható valamilyen formában, hogy mikor vált számukra ismertté az adat???

2019. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!