Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan rendezzem a bírságot...

Hogyan rendezzem a bírságot külföldről?

Figyelt kérdés

Kolumbiában élek és leadtam a magyar lakcímemet már kb.1 éve. Otthon még van egy autó a nevemen, aminek folyamatosan fizetem a biztosítását, stb. A múlthéten egy otthoni barátom használta és mint másoktól azt megtudtuk, az M3 városi szakaszára is már matrica kell(ett volna). A régi lakcímre érkezett egy tértivevényes értesítő (valószínűleg büntetésről), ott azonban már csak az új tulaj lakik, ő szólt a postai értesítésről. Édesapám bement vele a postára, de neki nem adják ki, mert nem az ő nevére és címére érkezett az értesítő. Tehát, a tértivevény az én nevemre és a régi lakcímemre jött, ahonnan már kijelentkeztem 1 éve, szuper nem? :)

Már 3 napja próbálkozom, de az autópálya-felügyeletet (pontosabban a "Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt."-t) telefonon lehetetlen elérni, email címük persze nincs.

Mi ilyenkor a teendő?



2018. szept. 12. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán ha vinnénej egy meghatalmazást, tanukkal aláírva, akkor kiadnák. Azt nem tudom postán van e ilyen formanyomtatvány.
2018. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menjen be édesapád egy Autópálya ügyfélszolgálati pontra, vigyen egy meghatalmazást és a forgalmi másolatát, és ott be tudja fizetni. amúgy az e-mail cím ugyfel@nemzetiutdij.hu
2018. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Beviszi haverod a forgalmit és meghatalmazás nélkül is ki lehet fizetni. Ha vesz éves megyei matricát akkor egy büntit méltányosságból el is szoktak engedni.
2018. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
E-mail címük, persze, van: [link]
2018. szept. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért írtam Kolumbiát, mert Mexikó, csak sokat ingázom oda, plusz fáradt lehettem, a lényegen persze nem változtat.

Első körben megvettem a matricát és írtam az email címre, nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2018. szept. 13. 21:52
 6/6 A kérdező kommentje:

Hosszas várakozás után kaptam egy sablon emailt, miszerint válaszukat postázták írásban :) Tehát, írtam nekik újra, hogy nincs aki átvegye és szintén 1-2 héttel később elküldték a választ PDF-ben. WOW, azért mégis csak olvassa valaki odaát a leveleket :)

A PDF kb.5 oldalnyi szöveg, de a lényege egyértelmű: büntetés, 14875 Ft. Nem láttam más megoldást, átutaltam ezt is.

2018. okt. 31. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!