Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A jogsiba mi az a 101-es kód...

A jogsiba mi az a 101-es kód a korlátozás mezőbe?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
1. egészségügyi csoportban alkalmas
2010. júl. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És a "szemüveggel vezethet" kategória melyik kódcsoportba tartozik?
2010. júl. 6. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:
2010. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
én is csak szemüveggel vezethetek, amint hazajön apám megnézem, mivel nála van a jogsim:D
2010. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
97%
a 101-es korlátozás annyit jelent, h nem vagy hivatásos.
2010. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
szemüveg:0101
2010. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
10%
Tuti, hogy a 101-es korlátozást jelent (kötelező szemüvegviselés vezetéskor) nekem ez van bejegyezve a jogsimba.Használom is a szemüveget. Egyébként a kolleganőmet azért büntették meg "elég rendesen" mert éppen nem volt rajta a szemüveg vezetéskor.
2010. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
93%
nekem is a 101 van beírva, én viszont nem vagyok szemüveges.:) és az okmányirodában a hölgy válaszolta kérdésemre, hogy annyit jelent, hogy nem vagy hivatásos.
2010. júl. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

101 1. egészségügyi csoportban alkalmas

102 2. egészségügyi csoportban alkalmas


. 1. alkalmassági csoportban – „úrvezető” – nemcsak az a háziorvos végezheti el a vizsgálatot akihez tartozik, hanem a beteg aktuális tartózkodási helye szerint területileg illetékes is: azaz ambuláns betegnek is kiállítható az alkalmassági vélemény (ugyanakkor üzemorvos nem végezhet ebben a csoportban alkalmassági vizsgálatot)

2. alkalmassági csoportban („hivatásos”) immár a háziorvos – de csak a hozzá bejelentkezett személy számára - is végezhet alkalmassági vizsgálatot (az üzemorvos mellett)! Ha nem a saját háziorvos végezte a vizsgálatot, ill. ha üzemorvos végezte azt el: a vizsgálat elvégzéséről, az alkalmassági véleményről 15 napon belül értesíteni kell a választott háziorvost is (akihez be van jelentkezve). Ha ezen értesítés alapján a saját háziorvosa alkalmatlanságot, vagy csak korlátozott alkalmasságot vélelmez a dokumentációja alapján: kezdeményezheti az alkalmasság felülvizsgálatát .

2010. júl. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!