Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Balesetet okoztam, ha eladom...

Balesetet okoztam, ha eladom az autót, akkor a kárt behajtják rajtam?

Figyelt kérdés
Viszonylag nagy összegű kár, uzembentartó váltás lenne, akkor terhelhet e engem a kár, kapok e az összegről egy csekket, vagy, hogy történik.
2019. máj. 11. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

De nem is lesz többet autó a neveden?


Ez jó kérdés, a biztosító hogyan fogja behajtani rajtad...

2019. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy jó darabig nem lenne, és ezért lenne kérdés, hogy be tudja e hajtani, vagy be tudja, hogy fizettem az éves biztosításokat.
2019. máj. 11. 15:51
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem volt érvényes kötelező biztosításod?

Nem csupán egy csekket kapsz, hanem bírósági határozatot is.

Az autót fel is gyújthatod, nem az okozta a balesetet, hanem te.

Komolyan azt gondoljátok, hogy a kárrendezés alól ki lehet bujni egyszerűen?

A biztosító nem hagyja veszni a pénzét, ha a vétkes félnek nincs biztosítása, a vétlennek kifizetik a kárt egy alapból, de azt behajtják a vétkestől.

Nem a rendőrtől kell félni, ha biztosítás nélkül vagánykodik valaki, a biztosító büntet igazán... a kötelező biztositás meg azért van, hogy ne kerüljön senki kutyaszorítóba.

2019. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Úristen!
2019. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hajthatja, ezért fizetted a biztosítást!
2019. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Van kötelező biztosításom, csak -2 fokozatnál 200+ ezer lenne, es nem érné meg fenntartani az autót olyan biztosítással.
2019. máj. 11. 16:00
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Valaki, félreért valamit: ha fizette a biztositást, és nem csinált valamit, ami kibúvót adott a biztosítónak (pl ittas vezetés), akkor a biztosító fizet.
2019. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval történt egy nagyobb összegű koccanás (vétlen sofőrnek), én az okozó aki fizeti/fizette a biztosítást eddig is, uzembentartót váltanék, mivel nekem nem érné meg a 200+ ezret fizetni évente. Akire kötnénk neki 40 ezer lenne. Azért lenne a váltás. Kb 700 ezer forintos kár keletkezett a vétlen sofőr járművében,. Az érdekelt volna, hogy ha uzembentartó más lesz, ugye én nem fizetem a drága biztosítást, de egy csekket vagy valamit rám "sózhat" e a jelenlegi biztosítóm, hogy akkor perkáljam ki, ha lemondtam.
2019. máj. 11. 16:05
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Akkor a biztosító kifizeti az okozott kárt, az autó eladása, üzembentartóival ügyeskedés teljesen más történet.

A biztosítás ösdzegét lehet csökkenteni így, de nálad nyoma marad X évig (pl nyilatkoznod kell, hogy okozál-e nagy összegű kárral járó balesetet).

Ez nem kárbehajtás a biztosító részéről, felajánlják, hogy kigizetheted a kárt, akkor nem változik a bónusz, vagy ők fizetnek, de megemelik a biztosítás összegét... az autó eladása nincs tiltva, ha nincs autó nem kell biztosítást fizetni.

2019. máj. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Jahh, értem a kérdést.


Neked semmi bajod nem származhat.


Fizetve volt a kgfb. Okoztál egy biztosítási eseményt.

Kifizették. Ettől emelkedne a díjad.

Jogodban áll nem tartani üzemben autót ezek után.

Ha eladod a kocsidat, illetve más lesz az üzembentartó, akkor annyi, hogy megszűnik a kgfb-d és kész. A biztosítót nem érdekli, sőt, örül, ha megszabadul egy károkozásra hajlamos biztosítottól. A bizti díjad nem azért emelkedne, hogy ebből szedje be a kifizetett kártalanítást, hanem azért, mert innentől nagyobb kockázat vagy a szemükben.

2019. máj. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!