Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt műszakis, forgalomból...

Lejárt műszakis, forgalomból ideiglenesen kivont autóra kell biztosítást kötni tulajdonosváltásnál?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy autót, az autó műszaki hibás, így már csak ezért sem közlekedhetne forgalomban, lejárt a műszakija, illetve ki van vonva ideiglenesen a forgalomból.

Most átíratni nem tudom, el kéve vinni ugye eredetvizsgára, de nem tudom, most azonnal kell-e rá kötnöm biztosítást, hogy ne számoljanak fedezetlenségi díjat?

A forgalomból kivonást a volt tulajdonos intézte, de tulajdonos váltásnál ez automatikusan visszaállítódik.

Köszönöm.



2019. máj. 12. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Átíratásnál automatikusan újra forgalomba kerül, hacsak nem vonatod ki megint.

Miért nem íradot át? Mi gátol meg venne? A pénzhiány? (Akkor ne vegyél autót)

A műszaki hiba nem jogosít fel arra, hogy ne fizess biztosítást, mert ugye bármikor javítható, meg kiítéliné meg, hogy mikortól, meddig és milyen hiba esetén nem használod az autót.

15 napod van átíratni az autót, arra a max 15 napra pár forint a biztosítás díja, ha visszaosztod. Biztos nem ezt a pár forintot akarnám megspórolni, ha már autóra futja

2019. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Átíratásnál automatikusan újra forgalomba kerül, hacsak nem vonatod ki megint."


Ha elolvastad volna, láthatnád hogy írtam, nincsen rajta műszaki vizsga.


"Miért nem íradot át? Mi gátol meg venne? A pénzhiány? (Akkor ne vegyél autót)"


Pl a fent leírt kérdésem, nincs rajta műszaki, műszaki hibás, forgalomból ki van vonatva.


Miért válaszolsz egy kérdésre, ha nem érted? Mi késztet rá? (akkor dobd ki a telefonod, tableted, számítógéped)


"A műszaki hiba nem jogosít fel arra, hogy ne fizess biztosítást, mert ugye bármikor javítható, meg kiítéliné meg, hogy mikortól, meddig és milyen hiba esetén nem használod az autót."


Pl le van írva az adás-vételi szerződésben.

2019. máj. 12. 09:54
 3/8 A kérdező kommentje:

"A forgalomból ideiglenesen kivont gépjárművek a közlekedésben nem vesznek részt így a kötelező biztosítás fenntartása erre az időre nem kötelező. Sőt erre az időszakra a súlyadó alól is mentesítést kapnak. Lényeges azonban, hogy a kivonásról szóló határozat másolatát, és a forgalmi engedély (amibe be van jegyezve) másolatát a biztosítónak le kell adni, hogy a biztosítást szüneteltetni tudják."


Így szól a jogszabály, közben megtaláltam.

2019. máj. 12. 09:56
 4/8 A kérdező kommentje:

67%-osnál kardinális kérdés volt, hogy futja-e autóra, vagy nem futja, a kérdés nem erről szólt.


Annyi, hogy kell rá biztosítást fizetni, vagy nem átírásnál.

2019. máj. 12. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Biztosítást kell rá kötni, mert különben nem írják a nevedre. Majd ha átírásnál újra kivonatod a forgalomból, akkor szüneteltetheted a biztosítást.
2019. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

„Így szól a jogszabály, közben megtaláltam.” Gyanítom, hogy nem a jogszabályt találtad meg. „Súlyadó” szó egyetlen magyar jogszabályban sem szerepel. Gépjárműadó szerepel, aminek alapja általában a teljesítmény kW-ban megadott értéke, de autóbusz, lakókocsi, lakópótkocsi, tehergépjármű, nyergesvontó esetén a jármű saját tömege, illetve annak egy része, vagy annak többszöröse; ezen járműféleségektől függően.


Elnézést, hogy értetlenkedem, de először azt írtad, hogy most átíratni nem tudod, miközben azt firtatod, hogy átíráskor kell-e biztosításnak lennie. (Illetve, hogy „átíráskor kell-e biztosítást fizetni”.)


• Az a̲d̲á̲s̲-̲v̲é̲t̲e̲l̲i̲ ̲s̲z̲e̲r̲z̲ő̲d̲é̲s̲ („A közúti nyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjogának változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokirat”) óra:perc pontossággal tartalmaz olyan adatot, hogy mikor került a vevő birtokába, és olyat is – „a felek megegyezése szerint” megjegyzéssel -, hogy mi a̲ ̲t̲u̲l̲a̲j̲d̲o̲n̲j̲o̲g̲ ̲v̲á̲l̲t̲o̲z̲á̲s̲ ̲h̲a̲t̲á̲l̲y̲b̲a̲l̲é̲p̲é̲s̲é̲n̲e̲k̲ ̲i̲d̲ő̲p̲o̲n̲t̲j̲a̲ (év-hó-nap).

Ez utóbbihoz képest a̲z̲ ̲e̲l̲a̲d̲ó̲n̲a̲k̲ ̲8̲ ̲n̲a̲p̲o̲n̲ ̲b̲e̲l̲ü̲l̲, a̲ ̲v̲e̲v̲ő̲n̲e̲k̲ ̲1̲5̲ ̲n̲a̲p̲o̲n̲ ̲b̲e̲l̲ü̲l̲ kell bejelentést tennie a nyilvántartó hatóságnál (okmányiroda, kormányablak).

Nem tudom, hogy milyen időpont szerepel a szerződésen. Ha nem későbbi, és a vevő eleget tesz a bejelentési kötelezettségének, akkor a hatóság tudomására jut a tulajdonosváltás. Ha kicsúszol a határidőből, akkor felszólítanak, és jelentik a NAV-nak – az átírási illeték elmaradása miatt -, és az adóhatóság bírságot szab ki. Ha a felszólítás ellenére sem végezteted el az átírást, akkor intézkednek a jármű hivatalból történő kivonására. (Ez felülírja a kérésre történt forgalomból kivonást.)

• Mivel a műszaki sem érvényes, így átíráskor a járművet még kérésedre sem helyezhetik forgalomba. F̲o̲r̲g̲a̲l̲o̲m̲b̲ó̲l̲ ̲k̲i̲v̲o̲n̲t̲ ̲j̲á̲r̲m̲ű̲ ̲t̲u̲l̲a̲j̲d̲o̲n̲o̲s̲v̲á̲l̲t̲o̲z̲á̲s̲a̲ ̲e̲s̲t̲é̲n̲ ̲n̲e̲m̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲a̲z̲ ̲á̲t̲í̲r̲á̲s̲h̲o̲z̲ ̲a̲z̲ ̲e̲r̲e̲d̲e̲t̲i̲s̲é̲g̲v̲i̲z̲s̲g̲á̲l̲a̲t̲. Az majd a forgalomba helyezéskor kell.

• F̲o̲r̲g̲a̲l̲o̲m̲b̲ó̲l̲ ̲k̲i̲v̲o̲n̲t̲ ̲j̲á̲r̲m̲ű̲ ̲á̲t̲í̲r̲á̲s̲á̲h̲o̲z̲ ̲n̲e̲m̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲é̲r̲v̲é̲n̲y̲e̲s̲ ̲k̲ö̲t̲e̲l̲e̲z̲ő̲ ̲g̲é̲p̲j̲á̲r̲m̲ű̲-̲f̲e̲l̲e̲l̲ő̲s̲s̲é̲g̲b̲i̲z̲t̲o̲s̲í̲t̲á̲s̲o̲d̲n̲a̲k̲ ̲l̲e̲n̲n̲i̲e̲, az ismételt forgalomba helyezéstől terhel biztosításkötési kötelezettség.

• Á̲t̲í̲r̲á̲s̲k̲o̲r̲ csak t̲ö̲r̲z̲s̲k̲ö̲n̲y̲v̲e̲t̲ ̲k̲a̲p̲s̲z̲ majd (postán küldik), f̲o̲r̲g̲a̲l̲m̲i̲ ̲e̲n̲g̲e̲d̲é̲l̲y̲t̲ ̲n̲e̲m̲. Majd forgalomba helyezéskor, a sikeres műszaki vizsga és eredetiségvizsgálat után kérhetsz forgalmit.

Ahhoz kell az akkortól megkötött kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás is.


A vonatkozó jogszabályok helyeinek felsorolása helyett egy összefoglaló a kormányzati portálról: [link]

2019. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy veterán járműről lenne szó, aminek ki van szerelve a motorja.

Mobil eredetvizsga már sajnos nincs.

Így valószínű csak 10 szatyorban tudom elvinni eredetvizsgára az autót, majd onnan tudom már átíratni, kötelező biztosítás meg kell az átíráshoz, de újból ki akarom vonatni a forgalomból, ameddig elkészül az autó.


Vagy....az eladóval kell másik adás-vételit íratni, dátum nélkül, és ő újból kivonatja a forgalomból...


Nem egyszerű. :(


Amit idézőjelben beírtam, az idézet volt valahonnan.

2019. máj. 12. 18:23
 8/8 A kérdező kommentje:

#6, köszönöm, bár úgy lenne ahogy írtad, de ahogy olvastam most egy veterán fórumon, okmányiroda válogatja, hasraütéses alapon, hogyan kell átírni egy autót.

Eddig kettőt próbáltam, és úgy volt, ahogy én írtam feljebb. :( Úgy mondták pontosabban.

2019. máj. 12. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!