Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tudok-e autójavíttatást...

Tudok-e autójavíttatást KGFBiztosítón keresztül rendezni?

Figyelt kérdés

Csúszós úton, friss nyári gumikkal az autón, lassan, de belecsúsztam az előttem lévő autóba, egész pontosan a vonóhorogjába.

Az illető autójának semmi baja, még papírt sem kért kitölteni, viszont az én autóm homlokfala eltört, a klímahűtő megsérült, elszivárgott a klímagáz.


Ilyen esetben (én voltam a kár okozója) kérhetem-e a saját biztosítóm segítségét az autóm javíttatásában?


Az a helyzet, faramucin van megfogalmazva hogy mire terjed ki a biztosítás, ezért kérdezem.


Előre is köszönöm!



2019. máj. 23. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérheted, te voltál a hibás.

A KGFB az általad, másoknak okozott kárt téríti. A te autód javítására a Casco lenne ,az meg gondolom nincs

2019. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A KGFB, mint a neve is mutatja, FELELŐSSÉG-biztosítás.

Azért van, hogy ne árverezzék el a házadat, amikor GTK-ra (gazdasági totálkár) vágsz egyLamborghini-t, vagy felborul miattad egy kamion, és kárbavész az árukészlete.

Csak a te általad másnak okozott kárt téríti.


Arra van csak lehetőség, hogy ha neked kárt okoznak, és olyan műhelybe mész, amelyik szerződött partner a biztosítóval, akkor a kerfelvéltelt és a kár kijavítását is elintézik egy füst alatt, neked egy filléredbe sem kerül.


Jelen esetben, ha volt Casco-d, akkor fizet, ha nem, akkor saját zsebbe nyúlós a történet.

2019. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit a Cacoóhoz, hogy ha van, mindenre kiterjedő, akkor sem fizet 100%-ot a megállapított kárból. Van önrész is.

Ha van Casco, de csak lopásra, akkor sérülésre az sem fizet.

2019. máj. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D. Brasco ***** válasza:
51%
Ebben a történetben az a legszomorúbb hogy nem a kerdező az egyetlen ember a bolygón sajnos,aki komolyan azt hiszi,hogy a kgfb-t azert fizeti az ember,hogy ha önhibájából kárja lesz,akkor majd az megtéríti neki a biztosito......raadasul az utolso fillérig
2019. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!