Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Véletlen felmentem az autópály...

Véletlen felmentem az autópályára, több mint 2 hónap után értesítettek, van kibúvó?

Figyelt kérdés

Március 22-én véletlen felmentem az autópályára, de az első lehetőségnél le is jöttem. Nem volt matricám, és nem is vettem egy órán belül se (akkor még nem tudtam róla hogy van ilyen).

Azóta eltelt egy bő 2 hónap, és ma kaptam meg a levelet.. Úgy tudom, hogy van valami "15 napon belül ki kell küldeniük az értesítőt" szabályuk, esetleg valahogy megúszhatom a büntit?

Válaszokat köszönöm.



2019. máj. 30. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nincs kibúvó, fizetni kell...ha mostantól húzod az időt, pik-pak a többszörőse is lehet pár hónap után a bírság.


A hatóságot teljesen feleslegesen kóstolgatod, több ezer ilyen ügyben igen nagy rutint szereztek.


Fizess, oszt felejtsd el.

2019. máj. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ahh, de hisz véletlen volt.. :( reméltem hogy elfelejtődik. No mindegy.. Köszi a választ, ment a zöld pacsi. :)
2019. máj. 30. 18:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A véletlen esetre ott a lehetőség, hogy gyorsan megvedd.

A szabály, törvény nem ismerete nem véd a következményektol.

2019. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 D. Brasco ***** válasza:
100%

"reméltem hogy elfelejtődik."


Nem.olyan világot élünk.....ez a bünti a tanulópénz,ahogy azt szokták mondani!

2019. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

[Úgy tudom, hogy van valami "15 napon belül ki kell küldeniük az értesítőt" szabályuk]

Kiknek? Hol?


Én, úgy tudom, hogy a közúti közlekedési törvényben nincs ilyen. Viszont, van más:

„33/B. § (5) Amennyiben a használati díjat nem fizették meg, a díj beszedésére jogosult szervezetek vagy az általuk megbízott gazdálkodó szervezetek az érintett jármű üzemben tartójának a díj beszedésére jogosult szervezetek vagy az általuk megbízott gazdálkodó szervezetek előtt ismertté válása időpontjától számított 60 napos jogvesztő határidőn belül kötelesek postára adni a pótdíjfizetési felszólítást.”

„33/B. § (5a) Ha a pótdíjfizetési felszólítás megküldésének időpontjában a közúti közlekedési nyilvántartás nem a tényleges üzemben tartó adatait tartalmazza, illetve külföldi üzembentartók esetén az (5) bekezdés szerinti határidő a tényleges üzemben tartó ismertté válásától számítandó.”

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről

A törvény hatályos teljes szövege elolvasható, például, itt: [link] , vagy itt: [link]

2019. máj. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Milyen szinten lehet valaki alkalmatlan a vezetésre, ha "véletlenül" fel tud hajtani egy autópályára...


Nincs kibúvó, befizeted és kész

2019. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs kibúvó úgyhogy fizess ne akarj kibújni a felelősség alól! Lehetne benned felelősségtudat, hibáztál
2019. máj. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Véletlenül felmentél az autópályára - 1. hibapont.

Nem vettél matricát utólag se (mondjuk nem tudtad) - 2. hibapont.


Két hibát már elkövettél, a harmadikat ne kövesd el, hogy nem fizetsz.

Nem fog elfelejtődni - ezzel szemben később sokkal-sokkal többet kell majd fizetned, ha most nem fizetsz, magaddal tolsz ki..

2019. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Milyen szinten lehet valaki alkalmatlan a vezetésre, ha "véletlenül" fel tud hajtani egy autópályára..."


Elnézett valamit, nem gond. Ettől még nem alkalmatlan!

Az igazán nagy baj az lett volna ha nekiáll megfordulni vagy tolatni a felhajton.

2019. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Konzekvensen legalább 3 táblát? Ez így oké?

Stop tábla csak egy van egy kereszteződés előtt. Előjelző tábla kettő-három...

2019. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!