Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Segítség, sürgős? A Rianairrel...

Segítség, sürgős? A Rianairrel lehet utazni jelenlegi személyigazolvánnyal Olaszországba?

Figyelt kérdés
Riminibe mennék. Ma mentem megcsináltatni, mert én hülye nem vettem észre hogy a múlt hónapban lejárt. Nagyon ideges vagyok,hogy nem fogadják el, mert mindenkitől mást hallok. Valaki pontosan tudja hogy elfogadják vagy sem?

2019. júl. 4. 12:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi ideiglenest akartam írni, úgy el vagyok keseredve hogy csak na.
2019. júl. 4. 12:16
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Olaszországba beutazhatsz ideiglenes személyivel is.

Olvasgatok olyanokat, ami szerint utazási irodában azt mondják, hogy a repülőtársaságok ettől eltérhetnek.

Ebben erősen kételkedem. Ha az érintett országok szabályai szerint jó valami, akkor miért ne lenne jó a gépen.


Pl. a röpcsi német, felszállás helye Magyarország, köztes repülőtér Franciaország, célország Olaszország, mindenhova jó a személyi, akkor milyen alapon követel útlevelet egy cég?

2019. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem jó.


Mert ideiglenes jogsival sem lehet külföldön vezetni, csak a plasztik kártyával.

Mikor utazol? Kértél sürgősségi készítést? AZt hiszem van erre lehetőség persze plusz pénzért.

2019. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

" mindenhova jó a személyi, akkor milyen alapon követel útlevelet egy cég?"


2-es: te nem érted a kérdést: nem útlevélről van szó, hanem lejárt személyi igazolványról. És mivel megigényelte az újat, ezért kapott ideiglenes személyit. És az a kérdés, hogy IDEIGLENES SZEMÉLYI IGAZOLVÁNNYAL utazhat-e külföldre.

A válasz: nem.

2019. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as! Szerintem ez nem vélemény kérdése.

A konzuli szolgálat honlapját szoktam mindig megnézni utazással kapcsolatos jogi kérdéseknél.

Olaszországba mindenféle magyar útlevél és mindenféle magyar személyi alkalmas úti okmány.


Itt lehet megnézni:

[link]

2019. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező! Közben a konzuli mellett megnéztem a repülőtársaság oldalát is:


[link]

2019. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor most 100% hogy nem utazhatok?
2019. júl. 4. 13:35
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Persze 5-ös, ezt is elolvastad a konzulátus oldalán, ugye???

"Az itt közölt adatok tájékoztató jellegűek!"

2019. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as! Igen, de próbáld meg felfogni, miért van az ott és mire értendő.


Az egyik az, hogy vannak dolgok, amelyek akár az egyik óráról a másikra változhatnak.


Mondjuk biztonságosnak van minősítve az egyik ország. Ha felülsz a repülőre, közben ott vérengzések kezdődnek, mert Ubu-lubu betiltotta a mazsolás kalácsot, akkor nem mondhassa az utazó, hogy adjanak kártérítést, mert az volt oda írva, hogy biztonságos.


Megnyugtatlak, a jogszabályok nem ilyenek. Olyant nem fogsz találni, hogy mehetsz fagyival is, a valóságban meg csak málnással.

2019. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenki aki azt Mondta nem lehet! Lehet menni ideiglenessel.
2019. aug. 16. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!