Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy kell adás-vételi szerződé...

Hogy kell adás-vételi szerződést írni? Valaki leírná részletesen?

Figyelt kérdés

Kell szerezni egy papírt ami erre való? Kormány ablakból? És ügyvéd elot kell írni? Mennyibe kerül az átíratás?

Valaki le tudja írni pontosan?



2019. júl. 11. 21:13
 1/4 D. Brasco ***** válasza:

Barmelyik papir iroszer boltba tudsz venni ilyen nyomtatvany vagy ha jol emlekszem a netrol a police.hu-rol is le lehet tolteni.

Ugyved nem kell.

Az atirasra meg ott vannak a kalkulatorok.Fillerre pomtosan ki tudod szamolni mennyi az annyi

2019. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

így van, megveszed irószer boltba(50-100ft) vagy letöltöd netről és kinyomtatod


jön a vevő/vagy te mész az eladóhoz és a konyha asztalon kitöltitek, 2 tanú kell nekem általába faterom szokott az egyik lenni, lényeg az hogy eladónak is és a vevőnek is jusson egy-egy példány, ezt utánna érdemes újra kinyomtatni és a nyomtatott példány elrakni szekrénybe

2019. júl. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 veterán vas ***** válasza:

Adtam már el autót formanyomtatvány nélkül is.

Szerepeljen rajta:

-a vevő adatai

-az eeladó adatai

- rendszám, típus alváz/motorszám,

-eladási ár (szerintem a legjobb a helyszínen és k.p.-ban)

Korosabb autó esetében ajánlottak az olyan kifejezések, hogy:

-kipróbálta és személyesen vette át

-korának megfelelő állapotban

-teher, zálog, stb. mentes.


A lap alján két tanú és dátum.

Ha jól emlékszem ennyi volt, nem kell túlcifrázni.

2019. júl. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

4 példányban szokás kitölteni.

Ebből 2 az eladóé, 2 a vevőé. Az eladó és a vevő is 1-et 1-et leadnak az okmányirodában.


Vagy letöltöd valahonnan és kinyomtatod, ha lehet, akkor még a gépen töltsd ki és úgy nyomtasd ki.

De van kb. 100 Ft-ért a bolti önátírós verzió is, az is jó.

Persze az aláírásoknak mind a 4-en eredetinek kell lennie.


Kitölteni nem egy nagy kunszt, szerintem tök egyértelmű. Forgalmi, törzskönyv, személyi, lakcímkártya kell a kitöltéshez. Meg persze 2 tanú.

Ügyvéd, közjegyző meg semmi ilyesmi nem kell.


A nyomtatványt megtalálod pl. itt:

[link]

Az átírási költséget itt tudod kiszámítani:

[link]

2019. júl. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!