Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Adás-vételi szerződéssel...

Adás-vételi szerződéssel eladhatom az 1 hete nálam lévő autót?

Figyelt kérdés

1 hete vásárolt autómat eladnám, mert nem megfelelő számomra, nagyobbat szeretnék venni. Még nem írattam saját névre (7 nap telt el a 15-ből), mivel nem voltam biztos a megtartásában, az előző tulajjal írtunk adás-vételi szerződést, ezzel tudom igazolni a nálam lévőségét.

Ahhoz hogy eladhassam kénytelen vagyok a nevemre venni az autót, vagy adás-vételi szerződéssel én is tovább adhatom?



2019. ápr. 12. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
44%
nevedre kell íratnod, anélkül nem megy.
2019. ápr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem íratod a nevedre,csak úgy adhatod el,hogy a régi tulaj vállalja,hogy az ő nevére egy másik adás-vételit ír a leendő vevőddel.Ezzel azt is vállalja,hogy ha te valamit elkövettél és büntetnek,akkor az az ö sara lesz.Én biztosan nem írnék új szerződést és még az adásvételit is bevinném az okmányi.-ba,hogy biztosan mentesüljek,bármi alól,ami nálad történt.

Így viszont te,csak akkor adhatod el,ha nevedre íratod,vagy írtok egy hamis adásvételit a régi tulaj nevére.Ha viszont a régi tulaj begerjed és leadja, a ti egymás közt írt példányt,akkor te még bizonyított bűncselekményt is elkövettél.Ha nem adja le,ez akkor is bűncselekmény.Közokirat hamisítás.

2019. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!