Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladás után a vevő nem íratta...

Eladás után a vevő nem íratta át az autót, hogyan lesz így kivonva a forgalomból véglegesen?

Figyelt kérdés
Eladtam az autómat, a vevő nem íratta át, így hivatalból ideiglenesen kivonták a forgalomból. A műszakija is lejárt már. Hogyan fogja tudni így kivonatni a forgalomból? Nekem lehet belőle gondom?
2019. júl. 19. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Feltételezem betartottad a szabályokat és leadtad az adásvételi egy példányát az okmányirodában...

Nem lehet belőle bajod

2019. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én eleget tettem a kötelezettségemnek, bejelentettem, hogy eladtam. Azóta már kaptam egy gyorshajtási csekket, elküldtem a rendőrségnek az adásvételi másolatáét, így ezt eltörölték. Most újra levelet kaptam, hogy nem vett autópálya matricát, így írhatok levelet ismét.
2019. júl. 19. 15:21
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy lejelentetted az eladást onnantól neked a kocsival nincs további dolgod ilyen téren.

A vevő meg leadja majd vasba, de ha ki vonták le se kell adnia...

2019. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szörnyű nagy feladat lehet egy egysoros e-mailt megírni...

Akkor fizesd be a csekket, ha az egyszerűbb:)


Ezért kell normális embernek eladni, nem valami rézbőrűnek

2019. júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért aggódsz azon, hogyan fogja tudni véglegesen kivonatni a forgalomból? Egyáltalán, ezt akarja? Ha rendezi a dolgokat, akkor visszakerül az autó a forgalomba. Az ideiglenesen forgalomból kivont és lejárt műszakijú autó is átíratható, még eredetiségvizsgálat és KGFB sem kell hozzá. Átírják a nevére, a nyilvántartásban ő lesz az új tulajdonos és üzembentartó; csak nem kapja meg a forgalmi engedélyt. Az átíratással megszűnik az ideiglenes kivonás oka, visszahelyezik a forgalomba. (Aztán, ha kell neki a forgalmi, akkor mindent be kell pótolnia, mint a jófiúk teszik, elsőre.)

Egyrészt, az nyűg számodra, hogyha a bírságok és pótdíjak miatt ki kell mentegetned magad.

Másrészt, az ideiglenes kivonás napját követő hó 1. napjától megszűnik az ezévi gépjárműadó kötelezettséged. Alapszabály szerint a tárgyévre – a teljes évre – annak kell fizetnie, aki a nyilvántartás szerint január 1-én az üzembentartó. A kivonás időtartama alatt szünetel az adófizetési kötelezettség, és forgalomba helyezés után az akkori üzembentartó az adófizetésre kötelezett, az év hátralevő részére. Így akár üzembe helyezi, akár nem, nálad adótöbblet keletkezik, ha március 15-ig egész évre befizetted; illetve, ha nem, akkor nem, vagy csak néhány napnyit kell fizetned szeptember 15-ig, vagy még így is többletet mutat az egyenleged - nem tudom, mikor adtad el. Nemsokára kapod erről az értesítést az önkormányzati hivataltól.

2019. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Neked semmi gondod vele.
2019. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!