Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ki lehet cserélni legálisan...

Ki lehet cserélni legálisan két autó motorját?

Figyelt kérdés
Van egy használt kocsink, minden papírja rendben van. Vettünk egy külföldről behozott ugyanolyat, alkatrésznek. Ez is rendben van hivatalosan. Most úgy néz ki, a "jó" kocsinak ki kellene cserélni a motorját, arra gondoltunk, hogy ott a másiké, arra cseréljük ki. Mi ennek a legális módja, és mi az, na meg mennyibe kerül mindenestől?
2008. nov. 13. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Mivel megszünt hatóságilag a motorszámlevédés, ha ugyanaz a motorkódja akkor semmilyen engedély nem szükséges ehhez a művelethez.
2008. nov. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem akarom bantani az elottem irot,de ez nem igy van. Minden autonak mas es mas a motorszama !!!! Nem lehet egyfora,az keptelenseg!! Menj el az onkormanyzatra es kerdezd meg,vagy hivdd fel oket,egy autoszerelo ismerost is megkerdezhetsz ezzel kapcsolatban.En ugy tudom, hogy "csak" at kell iratni a zamaot ,persze be kell mutatnia a papirokat,hogy honnan szerezted a masik motort. Pl. ha bontoba veszel meg egy motort ,ott is kapsz papirt ,hogy honnan van es lagalis az auto.Kulonben hogyan bizonyitanad,hogy nem lopott autobol van?Gondolj bele!Ha ez mukodne ugy,ahogyan az elozo irta,mindenki ezt csinalna!Amugy egy sima gepjarmu ellenorzesnel is bukta lehet,ha nem stimmelnek a szamok,mar pedig NINCSEN EGYFORMA SZAM!!!
2008. nov. 14. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Alvaz es motorszam nem veletlenul van az autokon, nem azert , mert arra a helyre nem tudtak milyen extrat beleepiteni a kocsiba... :)) (az elozo voltam)

Azert mindenfelekeppen telefonalj, mert kulfoldi az auto!Elfogadjak-e a papirjait.De mielott barmit csinalnal legyel benne 100%-ig biztos, nem konnyu a motort csak ugy cserelgetni!

2008. nov. 14. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
29%
Szia!Én ezt csináltam! A papírokkal igazolod a két motort és újra kell vizsgáztatni,majd ezt beírják a forgalmiba.
2008. nov. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Jó lenne ha nem írkálnátok hülyeségeket, már bocsánat!

Nem azt írtam, hogy minden motornak azonos a motorszáma, hanem azt, hogy MEGSZÜNT a motorszám hatósági nyilvántartása az EU-s jogharmonizáció miatt.

Minden motornak motorkódja van , azonos tipus és kcenti esetében azonos, ilyen esetben semmilyen engedély nem kell.

Nyugat európában nincs is motorszámnyilvántartás, egyes autógyártók ma már egyáltalán nem számozzák az újautó motorját, csak motorkód van.

2008. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ja, az meg kifejezetten vicces lenne, ha a rendőr alámászna közúti ellenőrzésnél, és az olajdekni körül elkezdené törölgetni a sarat meg a trutyit, hogy lássa ugyanaz e a motorszám, mimnt a forgalmiban lévő.

Egyébként még elmondanám, ogy a természetes rongálódás rozsda, vagy egyéb kiolvashatatlanság esetén átírásnál, vagy műszakin egyszerűen beírják a tipus motorkódját. ez a SZABÁLY!

2008. nov. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló 35/2000. (XI. 30.) BM rendelet 44. §-a rendelkezik az előzetes eredetiségvizsgálatról. Eszerint (44. § (2) bekezdés d) pont) az eredetiségvizsgálatot el kell végezni "a jármű alvázszámának megváltoztatásával járó műszaki beavatkozást (alvázszámot hordozó szerkezeti elem, alváz vagy karosszéria cseréje) megelőzően". Itt egy felsorolás található az eredetiségvizsgálat elvégzését indokoló esetekről, de a motorcsere nem szerepel. Tehát én is azt tudom mondani, amit a kormányzati portálon is megtalálsz, motorcsere miatti motorszám változás esetén nem kell eredetiségvizsgálatot végeztetni, csak alvázszámot érintő csere esetén. A gépjármű motorját azonosítási számmal több gépjárműgyártó már nem is látja el, csak motorkódot alkalmaz és a gépjármű motorszáma már nem számít járműazonosító adatnak sem.

üdv.

Dr.Kovács

2008. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igy igaz!

Aki pedig nem tudja, hogy a motorszám és a motorkód két különböző jelzés, az inkább jóindulatból se válaszolgasson..

2008. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!