Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy ilyen játékkal és kormánny...

Egy ilyen játékkal és kormánnyal meg lehetne tanulni kezelni az autó kormányát/pedáljait? (Videó lent)

Figyelt kérdés

[link]


Itt is rendesen ugyan arra kell használni a pedálokat mint a valóságban, ugyan úgy kuplungolni kell, váltani stb, a kormány 900°-ban elfordul. Nyilván nem autót vezetni akarok megtanulni ebből, de azt meg lehetne, hogy mondjuk mire és mikor kell a pedálokat használni, meg hogyan kell a kormányt fogni stb? Csak hogy tisztában legyek azzal a valóságban, hogy hogyan kell elindulni meg ilyenek. (Tudom, a valóságban nagyobb úton mozognak a pedálok)



2019. aug. 23. 15:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Több száz óra játék alatt sem tudod megtanulni a valódi autó kezelését. Ha nem hiszed, próbáld meg a péntek délutáni forgalomban hazavinni a nagypapát, a Keletiből a Marczibányi Térre, a számítógépes "rutinoddal". :)
2019. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Direkt leírtam, hogy nem autót vezetni akarok megtanulni, hanem csak a pedálokat és a kormányt kezelni. Egyébként szerencsére budapesttől jó messze lakok.
2019. aug. 23. 16:26
 13/22 anonim ***** válasza:

Ha nem autót vezetni akarsz megtanulni, akkor a gázpedál helyett jó lesz egy alma, fék helyett egy gombolyag fonal, kuplung helyére tegyél egy fej hagymát.

Nagyon fontos!

Közben mond, hogy gyingyi-gyingy-gyigyingy-nyííííííííííííííííí-nyi-nyi

De ha más autód van, akkor jó lesz a brrrr-brrrrr, brrrrr is.

2019. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
De ha nekiállok itt hagymákat meg tököm tudja miket nyomkodni a lábammal, akkor semmi visszajelzést nem fogok kapni, ami az autó viselkedése lenne a játékban.
2019. aug. 23. 16:41
 15/22 anonim ***** válasza:

És a játékpedálokkal sem fogsz semmi olyan visszajelzést kapni, mint amilyen egy valódi, mozgó járműben.

A járművezetés sem, de a közlekedés végkép nem pedálok nyomogatása.

2019. aug. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ha megengeded, saját példát hozok neked, de bárki más is ugyanazt írná.

2007 óta vezetek, viszonylag keveset mentem ez alatt, ami 130 000 km-t jelent kb.

Pár hete kicserélték a váltót és a kuplungot a kocsimban.

És kellett vagy 20-25 km, mire megszoktam, hogy a kuplung másképpen dolgozik. Ma már szinte soha nem fulladok, akkor sikerült 4x egymás után.

Barátom kocsiját fel kellett hozni vidékről Pestre.

Sokkal alacsonyabb ülés, kicsit máshol elhelyezkedő pedálok, és elsőre alig tudtam elindulni.

Amikor felengedtem a kuplungot, olyan érzés volt, mintha állon rúgtam volna magam.

Szóval nem játékpedálokon szereztem rutint, hanem autóban.

És nem mindegy!

2019. aug. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Hagyjátok, fölösleges magyarázni. Ha valakinek az az álma, hogy rothadt vöröshagymákon tapisgál, akkor azt engedni kell.

Ő így szeret, így tud "vezet"-ni.


Ez legyen a legnagyobb öröme. ;)

2019. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
ez mindenképp segítség. a pedálokat minden autóban szokni kell, szóval az sem ellenérv. hasznos ha a forgalomban nem a lefulladással kell küzdeni, hanem tudsz figyelni a környezetre.
2019. aug. 24. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az hogy semmit nem ér, az nem igaz. Nekem is még kakaóba van áztatva a jogsim (:D) viszont hála a Jóistennek, meg apunak, indulgatok amatőr rally futamokon is, mióta megvan a jogsim. Előtte szimulátoroztam, de közúton semmi haszna. Versenytempónál viszont voltak olyan helyzetek (pályán, természetesen) mikor reflexszerűen szedtem össze a hátulját, ha megindult. Ezt szerintem nem az oktatóm tanította, azzal a 30 órával pont kitörölhetem. Vezetni az úton tanulsz meg, de nem 30 óra alatt.
2019. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
16os! 12 év jogsi után nem tudom miért fulladtál le 4szer, csak mert kuplungot cseréltek. Oké, megszokás, de nem kell lefullasztani, lehet érezni meddig bírja.
2019. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!