Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi felelőtlen és...

Miért van ennyi felelőtlen és bunkó sofőr a magyar utakon?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem mindenki az, úgyhogy akinek nem inge, az ne vegye magára. Az is nyilvánvaló, hogy nem csak a magyarok között van sok felelőtlen sofőr.


Ugyanakkor, ha az ember csak egy határt lép át, már akkor is sokkal kevesebb a dudálva, villogtatva, országúton 120-al előző, záróvonalat átlépő, piros lámpán áthajtó, zebrán elsőbbséget meg nem adó sofőr. És ezt rengeteg embertől hallom, nem csak az én szubjektív véleményem.


A kérdés az, hogy miért? Miért vannak a magyar sofőrök között többen a szabályokat semmibe vevő ön és közveszélyes sofőrök. Egyébként vannak baleseti statisztikák, amik szintén azt bizonyítják, hogy sajnos ez így van.



2019. aug. 23. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Erre mégis milyen választ vársz? Csak
2019. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Khm, melyik határt is lépjük át? Nagyon nem mindegy.


Egyébként szomszédos országaink egy részének csak annyi a titka, hogy hatèkony és gyakori ellenőrzéseket vègeznek, azaz a szabálysértésnek megvan jó eséllyel a jutalma is. Nézd csak meg, egész kulturáltan is tudnak vezetni hazànk fiai a Lajtán túl, de akár csak Csehországban is.

2019. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha jobban megnézed ezeket a figurákat, akik így vezetnek, megvan a magyarázat rá.

Egyik se egy bölcsészforma, úgymond...

Ma is láttam egy érdekes esetet, a sofőrről csak a fűszoknya hiányzott, meg a csontkarika az orrából.

2019. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem csak a sofőrök. Egyébként vannak sokkal rosszabbak is, például a románok vagy a szlovákok (tisztelet a kivételnek természetesen).
2019. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Vortrex ***** válasza:
13%

Jaj de kis mimóza vagy... Ha ilyet látsz, húzódj le, hogy kilásson mögüled és hagyd, hogy kikerüljön, biztos menne a dolgára.

Hamupipőkét levillogták, és ide jön bőgni.

2019. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
#5 köszönjök, ez remek demonstráció volt!
2019. aug. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen olyan sok.


Az ukránok, románok, szerbek még sokkal bunkóbbak.

A horvát, szlovák kb. ugyanolyan, mint a magyar.

Az osztrákok, szlovének valóban türelmesebbek.

2019. aug. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért ne a balkánhoz viszonyítsunk, mert akkor nem fog az ország fejlődni, ha ahhoz mérjünk magunkat. Miért ne hasonlíthatnék a szlovének, a csehekhez vagy osztrákokhoz (ezt csak halkan, suttogva írom).
2019. aug. 23. 20:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Ilyen a morál.

Képzés szar, szabályok betartatása, szankcionálása szar, szülő szar példát mutat...

2019. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Érdekes én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Több év után újra Magyarországra látogattam és megdöbbenve tapasztaltam mennyit változott a forgalom! Mindenki betartotta a szabályokat, a sebességkorlátozásokat, figyelmes és kedves volt. Budapesten is, Siófokon is.


Nagyon nem így volt ez tíz-húsz éve! Mi történt? Darwinista szelektálás?

2019. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!