Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi felelőtlen és...

Miért van ennyi felelőtlen és bunkó sofőr a magyar utakon?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem mindenki az, úgyhogy akinek nem inge, az ne vegye magára. Az is nyilvánvaló, hogy nem csak a magyarok között van sok felelőtlen sofőr.


Ugyanakkor, ha az ember csak egy határt lép át, már akkor is sokkal kevesebb a dudálva, villogtatva, országúton 120-al előző, záróvonalat átlépő, piros lámpán áthajtó, zebrán elsőbbséget meg nem adó sofőr. És ezt rengeteg embertől hallom, nem csak az én szubjektív véleményem.


A kérdés az, hogy miért? Miért vannak a magyar sofőrök között többen a szabályokat semmibe vevő ön és közveszélyes sofőrök. Egyébként vannak baleseti statisztikák, amik szintén azt bizonyítják, hogy sajnos ez így van.



2019. aug. 23. 15:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%
amikor anyu és apu testvérek, akkor lesz ilyen a sofőr.
2019. aug. 24. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert a nyomorúságos vagy silány életénel az a csúcspontja ha valakit letolhat és megmutathatja hogy ő tudja nyomni a gázt!
2019. aug. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azért szerintem ne keverjük össze az általános közlekedési morál, a felelőtlenség és a határozott vezetési stílus fogalmait, mert nagyon nem egyről van szó... szóba került Románia, én elég sokat vezettem már ott, az biztos hogy rengeteg az őrült és közveszélyes manőver az utakon, ugyanakkor egy-egy veszélyhelyzetet ezerszer profibban, higgadtabban és előzékenyebben (!!!) reagálnak le, mint nyugati vagy akár magyar társaik... én őszintén nem tudom hogy mi a jó pl. Németországban, ahol az autópályákon kívül konkrétan haladni sem lehet, mert mindenki 80-val és az alatt közlekedik az autóutakon, a távolságok meg elég nagyok ugye... várost már meg sem említem. Hiába kevesebb az idióta, bunkó sofőr, de én nem szívesen tapasztalnám meg ezt napi szinten. Összességében én úgy gondolom, hogy a fentiek szempontjából Magyarországon jobb közlekedni mint mind, Romániában mind Németországban.
2019. aug. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!