Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez szerintetek jogos volt?...

Ez szerintetek jogos volt? Forgalmi vizsgáról van szó.

Figyelt kérdés
Nos, az volt az incidens, hogy egy nagyon szemét vizsgabiztost fogtam ki ma. A lényeg, hogy kihajtottam a körforgalomból, egy olyan útszakaszra értünk, ahol jelzőlámpa irányítja a forgalmat. Már az út feléről láttam, hogy úgy éri a Nap a lámpát, mintha mind a piros, mind a zöld jelzés világítana, tudom hülyén hangzik, de így volt. Pánikba estem, hogy most melyik, mert, ha zöld, nem állhatok meg, viszont a zöld sem látszott tisztán. Meglassítottam az autót egy kicsit, belső tükörbe néztem előtte, de senki nem volt mögöttünk. Amint rátettem a fékpedálra a lábamat (Ismétlem, épp, hogy meglassultunk, hogy fel tudjam mérni a helyzetet), a vizsgabiztos szólt abban a szúrásban, hogy zöld a lámpa, menjünk.. Vissza is fordulított, megbuktam. A lapon az állt, hogy a zöld lámpánál megálltam. Abban a pillanatban szó sem volt megállásról, az oktatóm is ugyanígy tett volna és szerinte teljesen jogtalan volt, ahogy szerintem is. Kérdezem Én, hogy akkor miért van az a Kreszben, hogy a látási viszonyoknak megfelelően közlekedünk, és legfontosabb a körültekintés és meggyőződés?

2019. aug. 23. 15:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem tiltott a vizsgán neked sem a napszemüveg, csak nehezíted vele a dolgod, mert jobban kell forgatnod a fejed, hogy lássa, mit nézel.
2019. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem álltál meg csak lassítottál, akkor szerintem nem volt jogos. Az én történetem majdnem ugyanez, csak én tényleg megálltam a zöldnél, mert azt hittem hogy a másik sáv lámpája vonatkozik rám. Az enyém teljesen jogos volt, pedig nagyon rendes vizsgabiztost fogtam ki. Az oktatóm mesélte hogy már 15-ször belementek így hátulról hogy a tanulója megállt a zöldnél.
2019. aug. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz, amit írsz, akkor nem volt jogos. De ezt a lefizetős hülyeséget hanyagolhatná már a kedves többi válaszoló, már elmúlt a korrupt vizsgabiztosok ideje (kivételek persze vannak), mert nagyon szigorúan ellenőrzik őket és jó néhány lebukott az elmúlt években (több városban is volt "nagytakarítás", bár Pesten pont nem, úgy tudom). Előbb fognak egy kvóta miatt megbuktatni, hogy x összegnek be kell folynia a közlekedési hivatalhoz az újravizsga díjakból...
2019. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
Én tegnap vizsgáztam először 40. percben jöttem 2 hibaponttal hogy a vizsgáztató szerint nem fogom normálisan a kormányt(?)és lassan indulok el. Azért buktatott meg a végén mert túl közel mentem a több sávos főút mellett parkoló kocsikhoz. Viszont láttam, oktatóm is hogy megvolt az ajtónyitás távolság mert most mellettem a terelővonalhoz közel húztak el a másik sávban a kocsik hova menjek még? de kész aszondta na most végeztünk... hát én is sírtam csak minek...
2019. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
26%
Valamit mondania kell, az még rosszabb, ha azt mondja, hogy szarul vezetsz.
2019. aug. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%

Szerintem amúgy általában ha valakit beírnak vizsgára és az oktatója emelt fővel mutatkozik vele nem vezethet olyan szarul. Max túlizgulod.


Szerintem ha normális kerek mondatokban megfogalmazná, megindokolná miért is gondolja hogy "szarul vezetek" talán még el is tudnánk róla emberi módon diskurálni.

Amúgy sem hiszem hogy ha valaki tanuló, annak már profin kéne nyomatnia. Lassan indulok oké.. óriási probléma, a sok jogsis suhancnál meg már alap a gyorshajtás.


Az a baj ha megbuktatnak ilyen hülyeségek miatt pl. ugye meggyőződtél a lámpa tényleg zöld e nem pedig pl nem állsz meg stoppnál, azért tényleg buktathatnak, na akkor csak utána jutnak eszedbe a dolgok amiket még a védelmedben mondhattál volna a vizsgáztaónak miután vége és elmentél és átgondoltad. Én ha visszapörgethetném az időt arra, biztos jobban megvédtem volna magam.

2019. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!