Ma vagy holnap este vár rám az éjszakai vezetés, oktatóval, nem mondom, hogy nem parázok egy kicsit. Kérdésem: tippek, tanácsok, hogy lehet "túlélni", mikortól csillapodik az, hogy izgulok miatta? Értelmes válaszok érdekelnek!




válasza:Ugyan mint, a nappali, csak sötét van.
-Vadakra figyelj
-Reflektort időben kapcsold le
Talán ennyi amire külön figyelmet kell fordítani




válasza:



válasza:csak nyugi :)
Én abszolút nem paráztam ilyenen..mondjuk télen tanultam,korán sötétedett,így sokszor kezdtem világosba és fejeztem be sötétbe :D Ennyi volt az éjszakai.




válasza:



válasza:



válasza:Ne foglalkozz a károgókkal, de ne is félj az éjszakai gyakorlástól, ott lesz melletted az oktató is.
Nem igaz, hogy az éjszakai vezetés olyan, mint a nappali, meg kell azt is szokni, tanulni, de arra nem az oktató mellett kerül sor, ő csak megmutatja, és mellette megtapadztalod, miért is más sötétben vezetni.
Azért mert sok mindent nem látsz. Az előtted lévő út szakasz meg van világítva, de nagyon sok nappal jól látható részlet este nem látszik, de még a kivilágított részeken is sok a zavaró elem (pl már a kivilágítás miatt is).
Nem kell félni, pontosan az a lényeg, hogy az oktató elmomdja, mire kell este figyelni, de nem azon a gyakorláson fogod megtanulni, hanem majd amikor már jogosítványod lesz.
Friss jogosítvánnyal gyakorolni akarónak én pl nem szoktam javasolni, hogy éjjel vezessen, mert akkor kicsi a forgalom... elöször nappal gyakoroljon, amikor az út melletti területet is látja, az esti gyakorlás egy másik, nehezebb lecke.
Köszönöm annak a 2-3 embernek aki normális válaszokat tudott adni.. Túl vagyok rajta...
A károgok, meg oltogassanak másokat, ők biztos úgy születtek, hogy mindent tudtak elsőre..
Jó éjszakát mindenkinek!!




válasza:Kapcsolódó kérdések:
Bocsánat, de kicsit hosszú lesz. Aki elolvassa, és tud valamit mondani, nagyon hálás leszek. Az első oktatóm magának való volt, csak a saját vizsgáztatási aránya érdekelte, még le is cseszett, mikor második alkalommal megbuktam nála, iszonyatos személyeskedésbe...
Már az 580 km-em végénél járok, még 1-2-3 óra és beír az oktatóm vizsgázni. Azt szeretném tudni, hogy mire figyeljek; hogy mentetek át elsőre; esetleg ti miért buktatok meg (várok ilyen tapasztalatokat is, mert tanulhatok belőle). És lenne még egy kérdésem: ugye...
Az oktato is ugy gondolja, hogy jol vezetek, viszont o is tudja hogy azert b...szomel a vizsgakat mert izgulok, mit tehetnek ellene, egy kis kaveval ha beporgetem magam talan jobb lesz? Hnap lesz a 4. vizsgam.
Ma próbálkozom másodszor a forgalmi vizsgával, 49 óra után, az első 42 után volt. Ti mennyire izgultatok? Hogy ment? Én nagyon izgulok, a vezetés maga már nem köti le a figyelmem (a kuplung kezelés stb) viszont sokszor elfelejtek dolgokat pl ha nem egyértelmű...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




