Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nektek is mondott ilyet az...

Nektek is mondott ilyet az oktató?

Figyelt kérdés

Tegnap volt az első vezetés órám , ahol mondta az oktató hogy 30 óra a kötelező.

Viszont fix hogy nem lesz meg az 580 km addig és minimum 15 órát vennem kell.

Ez így korrekt?


2019. okt. 3. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Korrektnek korrekt, legalább nem 30 óra után közli, hogy ja, még gyere 15 órát, mert nincs meg ah előírt km.


Valószínűleg azért mondta, mert amióta évekkel ezelőtt bevezették ezt az 580 km-t már oktatott pár száz diákot és úgy látja, hogy így a reális. Ez lehet, hogy azért ennyi nála, mert licsippent az órákból, vagy direkt lassabb, rövidebb utakon oktat, nem tudhatod.


Viszont nézd meg nyugodtan az autósiskolák statisztikáit. Ott meg tudod nézni, hogy melyik suliban mennyi az átlag plusz óra. Én ez alapján választottam iskolát év elején, nekem 34 óra kellett, hogy meglegyen a kilométer.

2019. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt tudod megnézni. Pl csigavér és a likedrive +30% körül van, az plusz 10 óra átlagosan pluszban.


De van olyan, ahol 80-130%-kal több, az már nagyon sok. Ilyen helyre biztos nem mennék.

2019. okt. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem adtunk volna le 2szer a szomszéd megyébe élő oktató szüleinek csomagot, akkor 30 óránál aminek hatalmas része város parkolás akkor nem lett volna meg km-be
2019. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondta a sablon dolgokat az első órán. És azt is, hogy felejtsem el a harminc órát. Mondjuk nekem nem a km miatt mondta, hanem tanulás szempontjából.

28 óránál tartottam 570 km-nél...papíron...valószínűleg korábban is meg lett volna, mert míg bementünk a megyeszékhelyre csak az volt 40 km. 35 órából vizsgáztam, és olyan 650-670 km-t írt be.

2019. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mondta hogy volt olyan tanulója ,aki 70. óránál vizsgázott. Illetve volt olyan is hogy csak az 50.nél lett meg az 580 km.

2019. okt. 3. 12:31
 6/10 A kérdező kommentje:
Illetve kérdezett például olyanokat, hogy érted-e amit ő kér ,vagy ezt miért csináltad így vagy úgy? Meg már elmondta,hogy nem így kell de még sem úgy csinálom mert hát nem szokott gond lenni másokkal..
2019. okt. 3. 12:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne hidd el neki, ez egy sima lehúzás. Olyan nincs hogy nincs meg a km. Akinek van CE jogsija, az érti hogy miről beszélek, aminek nincs, az meg fogadja el. Én ez után a mondat után váltanék oktatót.
2019. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nem konkrétan azt mondta, hogy felejtsem el, de megmondta, hogy az eddigi tapasztalatai alapján ritka az, hogy valaki 30 óra után olyan szinten van, hogy vizsgázni engedi.


Az 580 km-re azt mondta, hogy esélytelen hogy meglegyen 30 óra alatt, megnézi ki hogy halad, és úgy "csalja" össze a km-t, hogy meglegyen.


Azt is mondta, hogy úgy szokta nézni, addig nem enged vizsgázni menni, amíg úgy nem látja, hogy át is menne rajta, mert saját elmondása szerint neki is kellemetlen, ha bukik a tanulója. Nekem 30-nál megmondta, hogy ha akarom, akkor intéz vizsgáztatót, de azt javasolja, hogy még vegyek órákat és utána menjek, így is tettem. Igaz én 30 évesen éreztem is, hogy mikor vagyok "kész" a vezetésre.

2019. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az oktatóm szájából soha nem hangzott el olyan,hogy úgy készüljek plusz órák kellenek mert nem lesz a km...azt se tudom mennyi km volt amit levezettem. Arról se beszélt,hogy ki hány óra után ment tőle vizsgára.

Én a kötelezőt levezettem és sikeresen vizsgáztam is

Nekem nagyon nem szimpi,hogy első órán azzal indít,hogy lényegébe,ha a fene fenét eszik is 45 óra lesz a minimum nála

2019. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nekem ezt így kijelentette .


Úgy éreztem ,hogy soha nem lesz már vége az oktatásnak.

Már remeg a gyomrom , pedig csak holnap megyek megint .

2019. okt. 3. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!