Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsit lehet előre kérvényezni...

Jogsit lehet előre kérvényezni? (SOS! )

Figyelt kérdés

December 13.-ával (Péntek) fog lejárni a vezetői engedélyem (most telik le a 10 év)

Viszont én ezt nem kalkuláltam bele és el vállaltam egy Olasz utat Torino - ba ahova nekem kellene felvezetni (aznap hajnalba indulok) és már nem tudom rábízni idő hiányában másra.

Még soshasem járt le a jogsim, most vagyok az első lejáratnál így nem tudom, hogy működik.

Előre lehet újrakérvényezni, hogy vezethessek?

Vagy ha elkapnak akkor mennyire büntetnek kint külföldön érte? Most fogok menni először, de tényleg muszáj mennem.


2019. dec. 10. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Okmányiroda sürgősen. Ott fognak adni ideiglenes jogsit, amivel vezethetsz.
2019. dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Előre is fognak adni?

Mert akkor indulok máris

2019. dec. 10. 11:48
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Jogsicserekor a régi leadása alkalmával mindig kaptam ideiglenes jogosítványt, ez egy A4-es nyomtatott papírlap.

A figyelmemet is felhívták, és a lapon is rajta van: kizárólag belföldön érvényes.

2019. dec. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Hol laksz? Ha Budapesten, akkor máris indulj a Visegrádi utcai központba. Holnapra, holnaputánra elkészülhet.


Amennyiben a vezetői engedély kiállítására irányuló kérelmet a Budapest Főváros Kormányhivatala XIII. Kerületi Hivatalánál nyújtották be, a vezetői engedély – az erre irányuló kérelem esetében – soron kívül kiadható. (Lehetőség van SMS vagy/és e-mail értesítés kérésére az elkészült vezetői engedély postára adásának, illetve a közlekedési igazgatási hatósághoz történő érkezésének napjáról.)

2019. dec. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3-as válaszhoz kiegészítésként: az az A4-es lap valóban csak belföldre jó, de az is csak megkötéssel.

Ha postázva kéred a jogsit, eleve kiesik ez a lehetőség (jelen esetben nálad erről nem is lehet szó egyáltalán, mert lassabb).

Ha személyes átvételt választod, akkor a lejáróban lévő jogsi még használható, akkor is, ha a cserét már elindítottad. Lejárta után a lejárt jogosítvány ÉS az papír EGYÜTT, és csakis együtt még használható az új átvételéig.

2019. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2019. dec. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nehogy a Visegrádi utcai okmányirodába menj! Ott nem fognak veled semmit csinálni, mert időpont kell.

A 1818-as telefonszámon tudsz érdeklődni, hogy hova mehetsz időpont nélkül. Nekem a Margit körúti (Mechwart liget) kormányablakban 2 nap alatt elkészült a jogsim.

2019. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A megoldás mindenképp a Kormányablakban fog várni, úgyhogy irány oda, és ott a kérdéseidre is megnyugtató, biztos választ fogsz kapni.
2019. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Látom, a hivatalos tájékoztatót is sikerült lepontozni. A Visegrádi utcába valóban kell időpontot foglalni, de az nem azt jelenti, hogy csak napokkal, hetekkel korábban.

Akár a helyszínen is megtehető, vagy telefonon is.

2019. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nyíregyházi vagyok, de már elintéztem a Hősök terén található kormányablaknál.

Adtak a kezembe egy papírt és azt mondták, hogy ezzel vezethetek, viszont ez ahogy írtátok csak belföldre szól.

Megkérdeztem azt is amit itt, elmeséltem hova mennék, de nem tudtak tanácsot adni, annyit mondtak, hogy keressek valakit aki felvisz

Sajnos ismeretségi körömbe olyan nincs....

Nézegettem itten Olasz, osztrák jogsi nélküli vezetés esetén lévő büntetéseket, sajna több mint itt, eléggé lehúzna😬


Esetleg sofőr bérlésen gondolkodom, de nem tudom mennyiért tudnék bérelni... Az a gondom, hogy az se volna olcsó, mert meg kell fizetnem az idejét, a szállását plusz étkeztetését...


Most nagyon gondolkodom, hogy megkockáztassam, hogy elindulok és imádkozok hogy ne ellenőrizzék vezetési jogosultságomat vagy béreljek😬

2019. dec. 10. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!